1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ponownie zabiera nas do Wieczernika. To tam, Jezus zapewnia uczniów o miłości Ojca i obiecuje przyjście Ducha Świętego, który przypomni im Jego słowa. Oczekując z nadzieją na spełnienie obietnic udzielonych Kościołowi, otwórzmy nasze serca na dar przemieniającej obecności Chrystusa.

 

 1. W tym tygodniu od niedzieli do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe). Prośmy Boga w tych dniach, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

 

 1. We wtorek przypada Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach.

 

 1. Czwartek to Dzień Matkidzień wdzięcznej pamięci o naszych Mamach – tych żyjących i tych, które odeszły już z tej ziemi. Zapraszamy w tym dniu o godz. 17.30 na nabożeństwo majowe i Mszę św. aby za wstawiennictwem najlepszej Matki – Maryi modlić się za nasze Mamy.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 • wtorek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych,
 • czwartek: wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

      Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,
  a od piątku rozpoczniemy nowennę przygotowującą do Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy kapliczkach i krzyżach.

 

8. Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie zaprasza 28 maja o g. 10.00 dzieci po I Komunii świętej i rocznicy na wspólne dziękczynienie. Szczegóły na afiszu w gablocie. 9.  Informujemy, że dziś i przez kilka dni nie będą wyświetlane na ekranie pieśni i Litania Loretańska. Awarii uległ system do projekcji i trzeba go wymienić na nowy.  

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto poznać historię beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca – Pauliny Jaricot oraz przeczytać o tym, dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie czy bycie matką dziś jest łatwiejsze niż dawniej oraz wywiad z delegatem Rycerzy Kolumba w Polsce.
 • Jest także ksiązka przybliżająca postać pochodzącej z naszej diecezji (Powiśla Dąbrowskiego) Sługi Bożej Stefanii Łąckiej, więźniarki obozu Auschwitz-Birkenau.
 • Dla dzieci polecamy miesięczniki: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, będące wsparciem dzieła misyjnego naszego rodaka Ks. Grzegorza oraz wpłaty na konto parafialne.

 

 1. W ostatnim czasie odeszli do Domu Pana śp. Jacek Gągulski z ul. Sportowej i śp. Zofia Nykiel z ul. Sikorskiego. Polećmy ich  dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.