1. Wstąpienie Jezusa do chwały Ojca jest zwieńczeniem Jego ziemskiej drogi. Zmartwychwstały Pan po przejściu z tego świata do nieba nie przestaje być obecny w życiu Kościoła. On jest z nami po wszystkie dni aż do skończenia, a zwłaszcza wtedy, gdy gromadzimy się w Jego imię, by słuchać Jego słów i karmić się Jego Ciałem.

 

  1. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe, a od środy rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się litanią do Najśw. Serca Jezusa.

 

  1. We wtorek o g. 18.30 zapraszamy na majówkę przy nowym krzyżu na Zawierzbiu – przy łączniku zjazdu z autostrady ze Straszęcinem.

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • wtorek: liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
  • środa: wspomnienie św. Justyna męczennika,
  • piątek: wspomnienie św. męczenników Karola Liangi i Towarzyszy.

Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

  1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00. Do spowiedzi w czwartek zapraszamy zwłaszcza dzieci klas trzecich i czwartych. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.  W I-wszy Piątek zapraszamy rano na dodatkową Mszę św. o godz. 7.00. Spowiedź od godz. 16.00. Rodziców dzieci klas trzecich, prosimy o dopilnowanie swoich pociech w rozpoczęciu „Dziewięciu Pierwszych Piątków”. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna.  Do chorych z posługą udamy się: Ks. Piotr we wtorek od godz. 7.30, Ks. Mariusz w środę od godz. 9.30, Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, Ks. Szczepan w sobotę od godz. 9.00.

      W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 17.00 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej.

 

  1. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której od piątku przygotowujemy się nowenną do Ducha Świętego. Uroczystości odpustowe w sąsiednim kościele Ducha Świętego.

 

  1. Intencje Mszy św. przyjęte na ten tydzień: z wtorku, 31.05, godz. 6.30: + Małgorzata FERET od chrześniaka z żoną (Ks. Mariusz) i z soboty, 04.06 z godz. 6.30 + Józefa KOSIŃSKA – greg. (Ks. Piotr), będą odprawione poza parafią.

 

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie zaprasza młodzież męską (od 16 roku życia) w dniach  3-5 czerwca na rekolekcje z biblijną postacią Tobiasza. Szczegóły na stronie Seminarium. 9.  Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym, co dla nas wynika z Wniebowstąpienia Pana Jezusa, a w tygodniku „Niedziela” mamy artykuły o sile Różańca i jego znaczeniu w życiu oraz wyjaśnienie  znaczenia słów zawartych w znaku krzyża św. Polecamy także miesięcznik dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny”. 

9. Bóg zapłać za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na parafialne konto.