1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje fundamenty szczęśliwego życia. Ufność złożona w Bogu i droga ewangelicznych błogosławieństw sprzeciwiają się logice świata, w którym żyjemy. Otaczający nas chaos nie sprzyja radykalizmowi, ale to właśnie słowo Jezusa wskazuje najpewniejszą drogę. Prośmy o łaskę przyjęcia orędzia Ewangelii Chrystusa i wprowadzenia go w życie.

 

  1. W poniedziałek przypada liturgiczne święto św. Cyryla Mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy.

 

  1. W piątek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

  1. Informujemy, że przez najbliższe dwa tygodnie, ze względu na czas ferii, kancelaria parafialna będzie otwarta od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przepraszamy za zmianę.

 

  1. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy przy ul. Matejki informują o zapisach dla uczniów z indywidualnymi potrzebami do przedszkola, szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy oraz na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejną płytę z kolekcji „Biblia Audio”. Tygodnik „Niedziela” zawiera opowieść rodziców dziecka, które urodziło się tak chore, że lekarze odradzali walkę o jego życie  oraz artykuł o wyjątkowym filmie zatytułowanym „Spowiedź”.
  • Są także „Mały Gość Niedzielny” i Promyczek Dobra” adresowane do dzieci. Prosimy rodziców o zainteresowanie zwłaszcza w czasie ferii szkolnych.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i dzisiejsze, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne. Składka w przyszłą niedzielę będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, w którym do kapłaństwa przygotowują się alumni Mateusz i Wojciech.

 

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.