1. Miłość nieprzyjaciół to jedno z najtrudniejszych wymagań stawianych przez Chrystusa. Jednak wprowadzenie tego przykazania w życie jest najbardziej czytelnym znakiem ukazującym naszą przynależność do Niego. Prośmy dziś, aby nasz Pan uczynił z nas sługi swojego pokoju, zdolnych „siać miłość tam, gdzie panuje nienawiść”.

 

  1. We wtorek przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra, Apostoła. W bazylice św. Piotra w Rzymie za głównym ołtarzem jest tron (katedra), na którym miał zasiadać św. Piotr. Ta właśnie katedra jest symbolem władzy zwierzchniej św. Piotra, jak również jego następców w Kościele Chrystusa. Święto jest okazją dla wiernych do modlitwy za następców św. Piotra i przypomina, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła.
  • W czwartek wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

 

  1. W kościele Matki Bożej Anielskiej (klasztornym) w Dębicy z soboty na niedzielę będzie „Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski. Rozpoczęcie nocnej modlitwy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, a szczegóły na plakacie w gablocie.

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, odprawiane przez trzy dni poprzedzające Popielec. Szczegóły zostaną podane za tydzień, ale już dziś informujemy, że za adorację Najświętszego Sakramentu przynajmniej przez pół godziny Kościół udziela odpustu zupełnego.

 

  1. Jak co tydzień zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. list papieża Benedykta XVI będący odpowiedzią na stawiane mu zarzuty i artykuł wyjaśniający sprawę prób dyskredytacji papieża. W tygodniku „Niedziela” mamy odpowiedź na pytania o skutki rozwodu rodziców dla dziecka i wiele innych dotyczących negatywnych skutków rozwodów.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które zostały przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Dziękujemy także za wpłaty na konto. Dzisiejsza składka jest wsparciem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, w którym do kapłaństwa przygotowują się dwaj nasi alumni.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Wiesław Bachoń z ul. Sportowej. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.