1. W Starym Przymierzu człowiek trędowaty był wykluczany ze społeczeństwa ze względu na swoją chorobę. Tymczasem Jezus czynił inaczej. Pozwolił trędowatemu podejść do siebie i go dotykał. Postępując tak, wskazał nam kierunek, w jakim mamy iść. Pokazał, że nie tylko wiara, ale także miłość czynna powinna być obecna w naszym życiu. Niech nasze życie będzie przepełnione Ewangelią i miłością do drugiego człowieka.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj nabożeństwo czterdziestogodzinne, będące przygotowaniem do Wielkiego Postu i odprawiane przez trzy dni poprzedzające Popielec. Zachęcamy, aby tak planować czas, by przyjść do kościoła na chwilę modlitwy. Przypominamy, że za adorację Najśw. Sakramentu przynajmniej przez pół godziny Kościół udziela odpustu zupełnego.

Program nabożeństwa czterdziestogodzinnego w naszej Parafii:

 •       NIEDZIELA – 14 lutego 2021 r.
 •       15.00 – 16.00    Godzina Miłosierdzia – Rycerstwo Niepokalanej
 •       16.00 – 16.45    Grupa młodzieżowa, Lektorzy,
 •       16.45 – 17.30    Róże Różańcowe
 •       17.30    Nieszpory Eucharystyczne.
 •       PONIEDZIAŁEK – 15 lutego 2021 r.
 •       16.00 – 16.45    Chór parafialny, Młodzi na Progu (bierzmowani),  
 •       16.45 – 17.30    Mieszkańcy Zawierzbia
 •       17.30    Nieszpory Eucharystyczne .
 •       WTOREK – 16 lutego 2021 r.
 •       16.00 – 16.45    Ognisko misyjne, DSM, ministranci,
 •       16.45 – 17.30    Mieszkańcy Osiedla Słonecznego
 •       17.30    Nieszpory Eucharystyczne .

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.

 

 1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z posypaniem naszych głów popiołem, co symbolizuje gotowość do pokuty i pełnienia dzieł miłosierdzia, będą o godz. 7.00 i 9.00 przed południem i po południu o 16.00 i 18.00. Składka na tacę w tym dniu będzie na cele charytatywne.
 • Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego – obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do sytości.  Post ten obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia. Natomiast wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa i jego przetworów.

 

 1. W piątki Wielkiego postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dorosłych zapraszamy w piątki na godz. 17.00, a młodzież na godz. 20.00. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w soboty o godz. 10.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest gorąco zalecane przez Kościół. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej (samemu lub wspólnie) można zyskać odpust zupełny.

 

 1. W przyszłą niedzielę – pierwszą Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali. Zapraszamy do wspólnego rozważania męki Pańskiej na godz. 17.00.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu przed Mszą św. o godz. 7.00 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej, a przed nabożeństwami Drogi Krzyżowej w piątki i Gorzkich zali w niedzielę P. Organista zaprasza na kilkuminutową naukę pieśni wielkopostnych.
 • Na stronie internetowej naszej parafii są już dostępne pliki z nagraniami różnych pieśni kościelnych oraz modlitwa „Anioł Pański”.

 

 1. Dziękujemy opiekunom, rodzicom i dzieciom z naszego, parafialnego Ogniska Misyjnego za misyjne jasełka bożonarodzeniowe, które były pięknie przedstawione w ostatnią niedzielę stycznia. Dziękujemy także za składane przy tej okazji ofiary, które zostały przeznaczone jako pomoc dzieciom krajach misyjnych.

 

 1. Dziękujemy naszej młodzieży działającej w parafialnej Grupie Młodzieżowej, która z opiekunem – Ks. Piotrem w ubiegły czwartek – Światowy Dzień Chorego, udali się do kilkunastu chorych na terenie naszej parafii. Podobnie jak w ubiegłym roku, odwiedziny te nasi seniorzy przyjęli z wielką radością. Dla młodych zaś była to jeszcze jedna ważna i bardzo praktyczna „lekcja życia”.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy       m. in. artykuły o tym, jak dobrze zacząć Wielki Post i reportaż z miejsc, w których nawraca się francuska młodzież. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o prawdziwym sensie postu i o tym, jak go z pożytkiem dla nas wykorzystać, a także o tym, czy czeka nas demograficzna katastrofa?

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne. Składka w przyszłą niedzielę będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, w którym do kapłaństwa przygotowuje się diakon Krzysztof oraz alumni Mateusz i Wojciech.

 

 1. Bardzo prosimy wszystkich naszych Parafian i naszych gości o modlitwę w intencji ustania epidemii. Prosimy też o przestrzeganie wszystkich wymogów epidemiczno-sanitarnych: zachowanie obowiązującego limitu osób podczas nabożeństw oraz Mszy świętych, obowiązku zakrywania nosa i ust, dezynfekcji rąk oraz zachowywaniu odległości. Zapewniamy, że mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo zdrowotne naszych wiernych, dokładamy wszelkich starań, aby w naszej świątyni każdy mógł czuć się bezpiecznie. Tym wszystkim, którzy mimo wszystko czują obawę przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa Biskupa Tarnowskiego odnośnie uczestnictwa w Mszy św. Dziękujemy za zrozumienie i wszelkie dobro. Wszystkim życzymy dobrej –  walentynkowej niedzieli i błogosławionego tygodnia.