1. 40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tym samym wyznajemy wiarę, że Jezus Chrystus po swojej męce, która przyniosła światu odkupienie, zasiada po prawicy Boga Ojca, jednocześnie wynosząc naturę człowieka do godności nieba. W Polsce liturgiczna celebracja Wniebowstąpienia została przeniesiona z czwartku na przypadającą dziś VII niedzielę wielkanocną. „Zmartwychwstanie Pańskie jest naszą nadzieją. Wniebowstąpienie zaś jest naszym uwielbieniem. W dzień swego narodzenia Pan dał świadectwo, że jest prawdziwym człowiekiem. W dzień swego Wniebowstąpienia dał świadectwo, że jest Bogiem prawdziwym. Po grobie – niebo, po krzyżu – tron” –  św. Augustyn.

 

 1. Wczoraj w sanktuarium w Jodłowej nasz parafianin, Krzysztof Wiercioch przyjął święcenia diakonatu. Nowo wyświęcony Diakon odprawił w sobotę nabożeństwo majowe, a dziś na Mszy św. o godz. 11.30 podzieli się z nami swoją refleksją. Otoczmy Krzysztofa naszą modlitwą, aby za rok mógł stanąć między nami jako kapłan.

 

 1. Wtorek to dzień wdzięcznej pamięci o naszych Mamach – tych żyjących i tych, które odeszły już z tej ziemi. Zapraszamy w tym dniu o godz. 17.00 na montaż słowno – muzyczny w wykonaniu naszych chórzystów, a po nim na nabożeństwo majowe i Mszę św. w czasie których, za wstawiennictwem najlepszej Matki – Maryi, będziemy modlić się za nasze Mamy.  Chórzystów prosimy, aby zabrali kartki z nutami, które są za ławkami.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– wtorek:  wspomnienie św. Filipa Neri, kapł.,

– piątek: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask
od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako uroczystość Zesłania Ducha Świętego,
  do której od piątku przygotowujemy się nowenną do Ducha Świętego.

 

 1. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Od poniedziałku, codziennie będzie można skorzystać ze spowiedzi w godz. 7.00 – 7.30 i 17.00 – 17.30.

 

 1. W dalszym ciągu, codziennie, o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której prosimy Boga o zaprzestanie epidemii. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny”
  i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym, jakie znaki poprzedzą przyjście Pana Jezusa, a także specjalny dodatek o polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej.

 

 1. Dziękujemy, Drodzy Parafianie, za modlitwę za nas i za wszelkie dobro. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli osobiście ofiary oraz za wpłaty na konto parafialne.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Anatol Kula z ul. Krasińskiego – tato księdza Marka naszego Rodaka. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.