1. Dzisiejsza Ewangelia opowiada o powołaniu celnika Mateusza. Chrystus spojrzał na niego z miłością i wybrał zapraszając do poświęcenia życia sprawie Królestwa Bożego. Ten sam Chrystus spogląda dziś na nas, mówi do nas w słowach Ewangelii i przychodzi w znaku łamanego chleba. Niech Jego obecność na nowo rozpali nasze serca i pomoże kształtować codzienne życie w oparciu o Ewangelię.
  Dzisiejsza składka jest naszą pierwszą w tym roku składką inwestycyjną.
 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie do czwartku będziemy oddawać chwałę i dziękować Panu Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękujemy zwłaszcza za przygotowanie ołtarzy mieszkańcom bloków przy ul. Witosa.
 1. We wtorek, z racji 13-tego dnia miesiąca, o godz. 20.00 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję fatimską. Prosimy Rycerstwo Niepokalanej o przystrojenie Figury Fatimskiej. Na procesję zabierzmy lampiony.
 1. W środę zakończenie roku katechetycznego dla przedszkolaków. Zapraszamy dzieci przedszkolne wraz z rodzicami, dyrekcje i wychowawców przedszkoli na Mszę świętą dziękczynną o godz. 10.30.
 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Msza św. z procesją o godz. 18.00, na którą zapraszamy szczególnie dzieci i ich opiekunów.
 1. Także w czwartek, przypada 11 rocznica objęcia diecezji przez Biskupa Andrzeja Jeża. Zachęcamy do modlitwy za naszego Pasterza i zapraszamy na Mszę św. wieczorną, w czasie której będziemy modlić się w tej intencji.
 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to równocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Zapraszamy na Mszę św. z procesją o godz. 18.00.
  Przypominamy, że ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 1. W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi. Panny. Do zaistnienia kultu i nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi najbardziej przyczyniły się objawienia, jakie miały miejsce w 1917 r. w Fatimie, a które przypominają nam o obowiązku pokuty i zadośćuczynienia za grzechy nasze i świata.
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  – poniedziałek – bł. Ks. Romana Sitki, męczennika;
  – wtorek: św. Antoniego z Padwy, prezbitera;
  – środa: bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  – piątek: uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  – sobota: wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię.

 1. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Diecezjalne Święto Rodziny, które jest dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę. Centralne obchody Święta Rodziny będą w Starym Sączu. O godz. 10.30 różaniec w intencji rodzin. Następnie  na Ołtarzu Papieskim Msza św. pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Biskupa Andrzeja Jeża. Będzie ona transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 1. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w niedzielę 18 czerwca do udziału w Drodze Krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny w Zabawie. Zbiórka przy pomniku św. Jana Pawła II na Placu Solidarności o godz. 13.00. Zapisy u p. Julii Skrzyneckiej (tel.: 510 556 107).
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym.  W tygodniku „Niedziela” mamy porady co zrobić, gdy dziecko lub współmałżonek oddala się od Boga lub traci wiarę, a także opis objawień Maryi w Akicie w Japonii.    Polecamy też miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w uroczystość Bożego Ciała oraz za wpłaty na konto parafialne. Składka z Bożego Ciała została przeznaczona na cele charytatywne Caritas diecezjalnej.
  Zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę będzie na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i jego Wydziału Teologicznego w Tarnowie.
 1. W minionym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Grzegorz Parys z ul. Witosa. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.