1. „Bliskie już jest królestwo niebieskie” – mówi Jezus wysyłając uczniów na misję ewangelizacyjną. Także i my, włączeni w Mistyczne Ciało Chrystusa, jesteśmy wezwani, by głosić obecność Pana pośród nas. Szczerze przylgnijmy do Niego, abyśmy mogli budować Kościół wolny od niezgody i podziałów, w którym fundamentem jedności jest On sam, żywy i zmartwychwstały Pan.
  Dzisiaj uroczystość odpustowa w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy.
 1. Dziś zbiórka do puszek na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i jego Wydziału Teologicznego w Tarnowie.
 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Diecezjalne Święto Rodziny. To czas wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę. Jest to także jedna z wielu okazji odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Eucharystia o godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu, transmitowana przez diecezjalne Radio RDN.
 1. W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30 wszystkich przedszkolaków z przedszkoli nr 8, nr  11 i WELDON Kids wraz z Dyrekcją, nauczycielami i rodzicami.
 1. Czwartek – 22 czerwca, to dzień wdzięczności Bogu i ludziom – zwłaszcza nauczycielom, wychowawcom i katechetom za kończący się rok szkolny i katechetyczny. Msze święte na  zakończenie roku szkolnego będą:
  – dla Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i szkoły WELDON, w czwartek:  o godz. 12.00,
  – dla II LO i LOMS w piątek o godz. 8.00.
  Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, młodzież, nauczycieli i wychowawców.
 1. W piątek obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszamy wszystkich Ojców na wspólną modlitwę, zwłaszcza w czasie wieczornej Mszy świętej i nabożeństwa czerwcowego.
 1. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 20.30 do kościoła św. Jadwigi w Dębicy na Mszę świętą Młodych „Światłość w Ciemności”. W czasie Eucharystii, młodzież wyjeżdżająca na ŚDM w Lizbonie otrzyma błogosławieństwo i posłanie na wyjazd od przewodniczącego liturgii ks. bpa Leszka Leszkiewicza. Szczegóły w gablocie. 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy poszukuje rodzin do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Rodziny chcące dać dziecku ciepło rodzinne i obdarzyć miłością, proszone są o zgłaszanie się do siedziby PCPR-u w Dębicy, ul. Parkowa 28, IV piętro.
 1. Trwają zapisy na kolejną edycję Diecezjalnego Studium Rodziny, które tym razem będzie w Tarnowie w budynku Wyższego Seminarium Duchownego. Celem studium jest pogłębienie wiadomości z zakresu życia małżeńskiego, nauka naturalnych metod rozpoznawania płodności, możliwość zaangażowania w posługę dla małżeństw i rodzin, przygotowanie do posługi w Parafialnej Poradni Rodzinnej. Studium trwa dwa semestry (wrzesień 2023–czerwiec 2024), a zajęcia w jedną sobotę miesiąca. Szczegóły w gablocie.
 1. Spotkanie organizacyjne grupy nr 11 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, odbędzie się7 sierpnia o godz. 19.00 w domu św. Jadwigi przy kościele św. Jadwigi. Podczas tego spotkania będzie można zapisać się na pielgrzymkę. 
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy odpowiedź na pytanie czy katolicy powinni angażować się w politykę, oraz wyjaśnienie, dlaczego także kobiety mogą być nadzwyczajnymi szafarkami Komunii św. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuły o obrazie współczesnego ojca i o bezwzględnej mocy prawdy.
  Polecamy też miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. W „Małym Gościu” specjalny dodatek – plansza z mapą Polski i ciekawymi miejscami, które warto odwiedzić.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, będące pierwszą tegoroczną tzw. „składką inwestycyjną”. Została zebrana kwota 14 612 zł, która w całości jest przeznaczona na prace przy osuszaniu naszego kościoła. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne.
 1. W minionym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Jan Ślisz z ul. Sikorskiego. Módlmy się o zbawienie dla niego do Miłosierdzia Bożego: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.