1. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy szczególne zaproszenie. Jezus Chrystus wzywa swych uczniów by pośród trudów z odwagą głosili Jego Ewangelię. Jego Duch działa w głębi serc, oświeca je i umacnia. Świadomi, że uczestniczymy w Jego dziele, prośmy o duchowe dary niezbędne do tego, by wytrwale podejmować ewangelizację.
 1. W czwartek przypada uroczystość Św. Piotra i Pawła Apostołów. Kościół umieszcza w jednym dniu uroczystość św. Pawła wraz ze św. Piotrem podkreślając tym, że obaj Apostołowie byli współzałożycielami Kościoła w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa życie swoje oraz że w Rzymie są ich relikwie i sanktuaria. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, o 16.00 i 18.00. To dzień Imienin P. Pawła naszego Organisty i Ks. Piotra Turka, naszego byłego wikariusza. Solenizantom życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
  Składka w tym dniu to tzw. „świętopietrze” – do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka.
 1. W tym tygodniu przypada I-wsza Sobota miesiąca. To święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.00, jak co miesiąc, modlitwę poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakończenie nabożeństw czerwcowych w piątek.
 1. Informujemy, że w czasie wakacji nastąpi zmiana otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych zapraszamy o każdej porze dnia. Przypominamy, że w czasie wakacji codziennie jest możliwość spowiedzi: rano po Mszy św. o 6.30 i przed Mszą św. wieczorną o 17.30.
 1. Ojcowie Redemptoryści, zapraszają od 1 do 9 lipca na Wielki Odpust Tuchowski. Zachęcamy do nawiedzenia sanktuarium z Cudownym Obrazem, aby umocnić wiarę i miłość do Boga, Kościoła i naszej Matki. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Od 1 czerwca 2023 r, trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie: na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych, na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.
  Szczegółowe informacje na stronie Wydziału i Seminarium lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31.
 1. Zapraszamy na 86 Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę 2 lipca br. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Firma House Solutions zaprasza mieszkańców gminy Dębica na spotkanie: „Dotacje w ramach programów: „Mój Prąd, Czyste Powietrze, moje Ciepło. Czy warto inwestować w OZE?”. Spotkanie w środę –  28 czerwca, o godz. 16.00 w Urzędzie Gminy Dębica, przy ul. Batorego 13. Szczegóły w gablocie.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy między innymi refleksje o Bogu Ojcu. Tygodnik „Niedziela” wyjaśnia jak zbudować miłość, aby oparła się wszelkim przeciwnościom losu i jaki jest sens czystości przedmałżeńskiej.
  Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. 
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto.
 1. W dniu wczorajszym odszedł do Domu Pana śp. Zbigniew Kuca z ul. Akademickiej. Data pogrzebu nie została jeszcze ustalona. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.

Życzymy wszystkim udanych wakacji i urlopów. Zróbmy wszystko, aby był to czas mądrego i bezpiecznego wypoczynku oraz wzmacniania sił fizycznych i duchowych.