1. Chrystus przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć krzyżową, ale zwyciężył i zmartwychwstał. Dzieje Kościoła również toczą się wśród cierpienia i prześladowań, ale to także jest droga do zwycięstwa i chwały. My również doznajemy przykrości i cierpienia z powodu wyznawanej wiary. Jezus Chrystus wzywa nas jednak do wytrwania i daje nam przykład, umacniając nas swoją ofiarą i swoim zwycięstwem. Niech Ofiara, w której uczestniczymy umocni nas w wierze i przeciwnościach, jakie niesie życie.

 

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, przeżywające swoją codzienność podążając drogą świętości. Jest to także jedna z wielu okazji odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Eucharystia o godz. 11.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu transmitowana jest przez diecezjalne Radio RDN oraz poprzez stronę internetową parafii.

 

  1. Wczoraj i dziś dzieci dwóch klas III przystąpiły do I-wszej Komunii świętej. Dzieci i ich opiekunów zapraszamy na „Biały Tydzień” w poniedziałek, wtorek i piątek. O godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe i po nim Msza św.

 

  1. We wtorek przypada Dzień Ojca. Wszystkich Ojców zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę zwłaszcza w czasie nabożeństwa czerwcowego i wieczornej Mszy św.

 

  1. W środę przezywać będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

  1. W czwartek młodzież klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania. W środę spowiedź od godz. 16.00, a po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy, aby Mszę św. w tym dniu pozostawić dla bierzmowanych, świadków i ich rodziców.

 

  1. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: dla Szkoły Podstawowej nr 5 w czwartek o godz. 16.00, dla II LO w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, młodzież, nauczycieli i wychowawców.

 

  1. W sobotę i przyszłą niedzielę o godz. 11.30 i 13.00 dzieci trzech klas III przystąpią do I-wszej Komunii świętej. Bardzo prosimy, aby te Msze św. (zwłaszcza niedzielną pozostawić tylko dla dzieci komunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie we wtorek i sobotę według  harmonogramu. Pozostałych prosimy, aby korzystali z sakramentu spowiedzi w inne dni tygodnia. Przypominamy, że  od poniedziałku, codziennie jest możliwość skorzystania ze spowiedzi w godz. 7.00 – 7.30 i 17.00 – 17.30.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy  artykuł o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i ich znaczeniu. Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.

 

  1.    W ubiegłym tygodniu odeszły do Domu Pana śp. Janina Mozgowiec z ul. Witosa i śp. Janina Noworyta z ul. Słonecznej. Polećmy ich  duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.