1. Zmartwychwstały Chrystus żyje w Kościele i żyje w ludziach. Służąc bliźnim, służymy samemu Chrystusowi, naszemu Panu. Ofiara Eucharystyczna ma nam uświadomić, że żaden dobry czyn nie utraci nagrody i że blisko nas jest zmartwychwstały Zbawiciel. Mamy wciąż wkraczać w nowe życie; umierać dla grzechu, a żyć dla Boga. Dzisiejsza  niedziela jest Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o trwającym V Synodzie naszej Diecezji.
 1. Wczoraj i dziś dzieci trzech klas III przystąpiły do I-wszej Komunii świętej. Dzieci i ich rodziców lub opiekunów zapraszamy na „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku. W poniedziałek i wtorek o godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe i po nim Msza św., a od środy zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
 1. Jutro przypada uroczystość Św. Piotra i Pawła Apostołów. Kościół umieszcza w jednym dniu uroczystość św. Pawła wraz ze św. Piotrem podkreślając tym, że obaj Apostołowie byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa życie swoje oraz że w Rzymie są ich relikwie i sanktuaria. Msze św. jutro o godz. 7.00, 9.00, o 16.00 i 18.00. Poniedziałek to dzień Imienin Ks. Piotra Turka i P. Pawła naszego Organisty. Naszym Solenizantom życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się w piątek od 8.00.
 1. W czwartek obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, a w piątek święto św. Tomasza Apostoła.
 1. Od środy, wraz z pierwszym lipca nie będzie o godz. 17.00 wystawienia Najświętszego Sakramentu. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w czasie pandemii codziennie lub bardzo często adorowali Chrystusa wypraszając zaprzestanie epidemii.
 1. Informujemy, że w czasie wakacji nastąpi zmiana otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych zapraszamy o każdej porze dnia. Przypominamy, że w czasie wakacji codziennie jest możliwość spowiedzi: rano zaraz po Mszy św. o 6.30 i przed Mszą św. wieczorną.
 1. XXXVIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, w tym roku odbędzie się
  w formie „sztafetowej”, tzn., że każda grupa pielgrzymuje fizycznie tylko jeden dzień,
  a w 9 dniu grupy razem wejdą na Jasną Górę. Grupa 11 św. Jadwigi pielgrzymuje 8 dnia. Prosimy, aby chętni pielgrzymi jak najszybciej zgłosili się na adres ralph6@vp.pl   lub do kancelarii parafii św. Jadwigi. Szczegóły w gablocie i parafii św. Jadwigi.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy  wakacyjny cykl reportaży z sanktuariów maryjnych w Polsce: „Nie ma jak u Mamy”. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuły o pielgrzymowaniu w dobie pandemii oraz o tym, skąd pochodzą i na co są przeznaczane pieniądze Watykanu. Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.