1. Bóg stworzył człowieka do nieśmiertelności i uczynił go obrazem własnej wieczności. To dlatego zawsze wychodzi naprzeciw naszym potrzebom, aby uzdrawiać nasze dusze i ciała. Zaufajmy Bożemu Miłosierdziu ze świadomością, że zawsze możemy się do Niego zwrócić. Dzisiejsza niedziela synodalna jest pierwszą wakacyjną. Jej temat: „Wakacje z Bogiem. Jak zachować więź z Bogiem podczas wakacyjnego odpoczynku?”, skłania nas do refleksji nad naszym przeżywaniem czasu wolnego, czasu letniego odpoczynku. Co zrobić, by ten czas, tak oczekiwany, nie stał się straconym?

2. We wtorek przypada uroczystość Św. Piotra i Pawła Apostołów. Kościół umieszcza w jednym dniu uroczystość św. Pawła wraz ze św. Piotrem podkreślając tym, że obaj Apostołowie byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa życie swoje oraz że w Rzymie są ich relikwie i sanktuaria. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, o 16.00 i 18.00. To dzień Imienin Ks. Piotra Turka i P. Pawła naszego Organisty. Naszym Solenizantom życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

3. W środę po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.45, zapraszamy na przedwakacyjne spotkanie parafialną Radę Duszpasterską.

4. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.  Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się:  Ks. Mariusz w środę, a Ks. Szczepan i Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.00.

5. W piątek obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, a w sobotę święto św. Tomasza Apostoła. W  I-wszą sobotę zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00, jak co miesiąc, modlitwę poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.

6. Informujemy, że w czasie wakacji nastąpi zmiana otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych zapraszamy o każdej porze dnia. Przypominamy, że w czasie wakacji codziennie jest możliwość spowiedzi: rano po Mszy św. o 6.30 i przed Mszą św. wieczorną o 17.30.

7. „Eucharystia daje życie” to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25 sierpnia na Jasnej Górze. Z powodu zagrożenia epidemicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety. Grupa 11 św. Jadwigi pielgrzymować będzie podobnie jak rok temu w ósmym dniu. Spotkanie organizacyjne będzie 10 sierpnia o godz. 19.00 w parafii św. Jadwigi w Dębicy. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Przewodnika lub na FB grupy 11.

8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o historii relikwii świętych Piotra i Pawła. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy podpowiedź jak młodzi mogą przeżyć wakacje po katolicku. Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

9. Życzymy wszystkim udanych wakacji i urlopów. Zróbmy wszystko, aby był to czas bezpiecznego wypoczynku i odzyskiwania sił fizycznych i duchowych.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto Parafii