1. Jezus dokonywał cudów, które zadziwiały ludzi. „Czemu się boicie? Wciąż jeszcze nie wierzycie?”. Czy nie jest to również pytanie skierowane do nas? Ile razy w trudnych sytuacjach, kiedy odczuwamy kruchość naszej ludzkiej kondycji, brakuje nam wiary w to, że Bóg jest z nami. Jezus ucisza burzę i silny wiatr. Jednak także w nas ucisza wszelki chaos, nasze wewnętrzne burze. Jezus pokonuje żywioły naszych grzechów. Obecność Jezusa daje nam pewność życia. Niesie wyciszenie i ukojenie.

Dziś kazania głosi nasz parafianin – Ks. Grzegorz Kubalica, misjonarz w Peru. Składka dzisiejsza jest naszym wsparciem dzieła misyjnego Ks. Grzegorza.

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, przeżywające swoją codzienność podążając drogą świętości. Jest to także jedna z wielu okazji odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Eucharystia o godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu transmitowana jest przez diecezjalne Radio RDN.

 1. Biskup tarnowski zgodnie z decyzją Episkopatu, z dniem dzisiejszym cofnął dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Oznacza to, że już od dziś mamy obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii. Szczegóły w komunikacie Biskupa.

 1. W poniedziałek o godz. 17.45 zapraszamy na spotkanie organizacyjne i Mszę św. wieczorną o 18.00 kandydatów na ministrantów. Prosimy zabrać komże.

 1. W środę przypada Dzień Ojca. Wszystkich Ojców zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę zwłaszcza w czasie wieczornej Mszy św. i nabożeństwa czerwcowego.

 1. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień wdzięczności Bogu i ludziom – zwłaszcza nauczycielom, wychowawcom i katechetom za kończący się rok szkolny i katechetyczny. Msze św. kończące rok szkolny będą:
 • dla Szkoły Podstawowej nr 5 w czwartek: o godz. 10.30 dla „zerówki” i klas 1-4 oraz
  o godz.12.00 dla klas 5-8 i klas SMS,
 • dla II LO w piątek o godz. 8.00.

Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, młodzież, nauczycieli i wychowawców.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. wykorzystajmy ostatnia dekadę czerwca oddając cześć Najśw. Sercu Jezusa.

 1. Burmistrz Miasta Dębicy informuje o organizowanym szczepieniu przeciw COVID-19. Szczepienia będą wykonane przez profesjonalny personel jednorazową dawką bez wcześniejszej rejestracji w dniu 27 czerwca w godz. 10.00-18.00 przy stadionie „Wisłoki”

 1. Katolickie Centrum Edukacji KANA informuje o zapisach uczniów szkół podstawowych i średnich na nowy rok szkolny 2021/2022 na kursy językowe, przedmiotowe oraz hobbystyczne – nauka gry na gitarze, plastyka i szachy. Zaprasza również osoby dorosłe na kursy językowe oraz kurs komputerowy. Szczegóły na stronie www.kanadebica.org

 1. Wyższa Szkoła Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie zaprasza do podjęcia bezpłatnych studiów magisterskich na kierunku Prawo. Studentom oferuje: indywidualnego opiekuna naukowego, naukę prawniczych języków obcych, praktyki i staże, stypendia naukowe i socjalne i akademik. Szczegóły na afiszu w gablocie i na www.swws.edu.pl

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy dodatek – tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy wstrząsające świadectwa osób uratowanych od aborcji, które pokazują, że każde życie jest cudem. Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto Parafii. Dziękujemy pewnemu małżeństwu za hojną ofiarę na nasz kościół i Komisji Solidarności Pracowników Oświaty w Dębicy – II LO i Przedszkola nr 8 za ofiarę z okazji nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Solidarności Robotników. Dziękujemy także panom, którzy chcą pozostać anonimowi, za nieodpłatne wykonanie dwóch statywów dla chóru. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Aleksandra Sarama z Zawierzbia i śp. Tadeusz Cyprowski z ul. 3 Maja. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.