1. Jezus mieszkańcom swoich rodzinnych stron wydawał się zwykłym człowiekiem. Z powodu swego niedowiarstwa nie doznali mocy Bożej. „Nie mógł tam zdziałać żadnego cudu” – słyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Nam, także grozi rutyna w obcowaniu ze świętością i dotyczy to także Eucharystii. Zwróćmy się więc do Jezusa, prosząc Go, aby odnowił w nas świadomość, jak wielkim darem jest Jego bliskość.
 1. W sobotę, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 20.00 różaniec i procesja fatimska. Prosimy o przyniesienie lampionów.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: św. Jana z Dukli, kapłana,
  – czwartek: święto św. Benedykta, opata – patrona Europy,
  – piątek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika,
  – sobota: wspomnienie św. Andrzeja i Benedykta –  patronów naszej diecezji.
  Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy serdecznie w przyszłą niedzielę – 14 lipca o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego i Mszę świętą, w czasie której zostanie poświęcony obraz Miłosiernego Jezusa ufundowany przez rodzinę naszej Parafii.
  Modlitwie będzie przewodniczył i poświęcenia dokona Ks. Prał. Wojciech Werner, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.
 1. W przyszłą niedzielę Odpust Szkaplerzny w sanktuarium w Zawadzie. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Przypominamy o zapisach na 42 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne grupy nr 11 Pieszej Pielgrzymki będzie 8 sierpnia o godz. 19.00 w domu św. Jadwigi przy kościele św. Jadwigi. Podczas tego spotkania będzie można także zapisać się na pielgrzymkę. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Siostry Karmelitanki Bose z Tarnowa zapraszają na Wielką Nowennę Szkaplerzną przed Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel oraz sumę odpustową. Szczegóły w gablocie.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad z wybitnym historykiem prof. Andrzejem Nowakiem o kulisach sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz kolejny odcinek cyklu wakacyjnego o sanktuariach Europy.
  W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o tym, czy jest kabała, która fascynuje gwiazdy popkultury i jakie niesie duchowe zagrożenia oraz o ciekawych miejscach w Polsce, które warto odwiedzić w czasie urlopu.
  Są jeszcze ostatnie egzemplarze „Historii Kościoła” oraz nowy, bardzo ciekawy, numer „Niedzieli EXTRA” w cenie 15 zł.
  Polecamy także ciekawe wakacyjne numery miesięczników dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny”   i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne. Składka w przyszłą niedzielę będzie naszą składką inwestycyjną.