1. „Nie bój się, wierz tylko!” – to wezwanie, z czytanego dziś fragmentu Ewangelii, Jezus kieruje nie tylko do ojca dziewczynki, którą za chwilę wskrzesi do życia. Nasz Zbawiciel prosi każdego z nas: niezależnie od tego, co przeżywasz – ufaj, a zobaczysz cud. Przedstawmy dziś dobremu Bogu wszystkie nasze sprawy i pozwólmy Mu działać.
  Zapraszamy dziś na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego  Serca Pana Jezusa.
 1. W wtorek przeżywać będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, w środę święto św. Tomasza Apostoła, a w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Jest to patronalne święto Apostolstwa Chorych. Jest ona także patronką Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną, aby wspólnie modlić się w intencjach misji.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dzieci Komunijne, realizujące I Piątki, zachęcamy do spowiedzi w czwartek. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się: Ks. Szczepan i Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30.
  W sobotę zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Od g. 17.00, jak co miesiąc, modlitwę poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 1. Wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy serdecznie za dwa tygodnie – w niedzielę 14 lipca o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego i Mszę świętą, w czasie której zostanie poświęcony obraz Miłosiernego Jezusa ufundowany przez rodzinę naszej Parafii.
 1. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do soboty bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych zapraszamy o każdej porze dnia. Przypominamy także, że w czasie wakacji codziennie jest możliwość spowiedzi: rano po Mszy św. o 6.30 i przed Mszą św. wieczorną od 17.30.
 1. Ojcowie Redemptoryści, zapraszają na rozpoczęty wczoraj Wielki Odpust Tuchowski. Zachęcamy do nawiedzenia sanktuarium z Cudownym Obrazem, aby umocnić wiarę i miłość do Boga, Kościoła i naszej Matki. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Zapraszamy na 87 Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę 2 lipca br. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy, między innymi, odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa . Tygodnik „Niedziela” wyjaśnia czym są planowane zmiany w nauczaniu religii w szkole oraz pisze o konsekwencjach głupoty w świetle Pisma Świętego.
  Jest nowy, bardzo ciekawy, numer „Niedzieli EXTRA” w cenie 15 zł.
  Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne. Składka wczorajsza, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła będzie przekazana – jako tzw. „świętopietrze”.
 1. Wszystkich którzy rozpoczęli wakacje zawierzamy Bożej Opatrzności, prosząc, aby dzieci, młodzież oraz wypoczywający na urlopach, w zdrowiu i bezpieczeństwie przeżyli ten czas. Przypominamy, że nigdy nie ma wakacji od Pana Boga i Jego przykazań. Pamiętajmy o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszły od wieczności śp. Maria Różańska, l. 92 z ul. Sportowej i śp. Stanisława Chodor, l. 87 z ul. Osiedlowej, której pogrzeb będzie w środę.  Módlmy się o Niebo dla nich: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.

Życzymy wszystkim udanych wakacji i urlopów. Zróbmy wszystko, aby był to czas mądrego i bezpiecznego wypoczynku oraz wzmacniania sił fizycznych i duchowych