1. W dzisiejszej Ewangelii Piotr mówi; „Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie”. Ze wzrokiem utkwionym w Jezusa i pod wpływem miłości w sercu idzie po jeziorze. Kiedy oderwie wzrok od Pana, pogrąża się lęku. Jezus Chrystus, z którym spotykamy się w Eucharystii jest naszym pokojem i ocaleniem. Do Niego z wiarą wołajmy: „Panie ratuj!”.Dzisiejsza składaka jest składką inwestycyjną na prace przy naszej świątyni.
 1. Dzisiaj, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec i procesja fatimska o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie lampionów.
 1. W dniu dzisiejszym, w trzech parafiach naszego dekanatu, urząd proboszcza obejmują: Ks. Paweł Bogaczyk w parafii św. Jadwigi w Dębicy, Ks. Tomasz Gołąbek w parafii Żyraków i Ks. Henryk Kołodziej w parafii Stasiówka. Nowym Proboszczom życzymy wielu łask Bożych w odpowiedzialnej posłudze.
 1. We wtorek – 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji uroczystość ta nosi nazwę Matki Bożej Zielnej. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów i ziół. W tym dniu przypada także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 r., czyli tzw. Cudu nad Wisłą. Jest to święto Wojska Polskiego.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: wspomnienie św. Maksymiliana, Marii Kolbego, kapłana i męczennika,
  – wtorek: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,
  – czwartek: wspomnienie św. Jacka, kapłana,Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Siostry Służebniczki zapraszają do kościoła klasztornego w Dębicy na uroczystość wieczystych ślubów zakonnych w dniu 15 sierpnia (wtorek) podczas Mszy św. o g. 12.00.
 1. W czwartek – 17 sierpnia wyruszy 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pielgrzymkę rozpocznie Msza święta o godz. 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie.Przypominamy, że nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dzień wejścia tarnowskiej pielgrzymki tj. 25 sierpnia – w piątek. Wyjazd o g. 6.30   z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 90 zł.
 1. Katolicki Stowarzyszenie Młodzieży przy parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy oraz Miasto Dębica, w dniach 13 -15 sierpnia, organizuje cykl koncertów muzyki religijnej i patriotycznej „Dźwięki Miłosierdzia”. Szczegóły w gablocie i na stronie parafii.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy relację z zakończonych Światowych Dniach Młodych. Tygodnik „Niedziela” podpowiada, jak podejmować decyzje małżeńskie, by były z pożytkiem dla małżonków i rodziny.
  Polecamy także wakacyjne numery miesięczników dla dzieci.

  Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Krystyna Dziepak z ul. Sikorskiego. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.