1. Po zakończeniu życia ziemskiego Niepokalana Matka Boża została z duszą i ciałem wyniesiona do chwały niebieskiej. Wniebowzięcie Maryi przypomina ludzkości powołanie do chwały w niebie.
    W jednym z apokryfów jest piękna opowieść o śmierci i wniebowzięciu Maryi. Gdy Matka Boża umarła, apostołowie chcieli ją pochować. Złożyli ciało w trumnie, ale musieli poczekać, bo św. Tomasz zwany niedowiarkiem – ten sam, który nie uwierzył w zmartwychwstanie, dopóki nie dotknął rany Chrystusa – spóźnił się. Gdy już wreszcie dotarł, chciał zobaczyć ciało Najświętszej Marii Panny. Po otwarciu trumny, nie było w niej ciała Maryi, a jedynie piękne, pachnące lilie i inne kwiaty i zioła. Dlatego w tradycji ludowej dzisiejsza uroczystość nosi nazwę Święto Matki Bożej Zielnej. Połowa sierpnia to czas zbiorów, pierwszych dożynek. Dlatego w tym dniu święci się kwiaty, zboża, zioła i warzywa.
    Przypominamy, że dziś mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. 
  1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej zbiórka ofiar do puszek, które zostaną przekazane jako pomoc ofiarom powodzi w Słowenii.
  1. Dziękujemy Stowarzyszeniu „Dla Zawierzbia” za przygotowanie pięknego wieńca żniwnego.
  1. Dziś przypada 103 rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, czyli tak zwanego Cudu nad Wisłą. Wówczas polscy żołnierze odnieśli wielkie zwycięstwo nad wojskami bolszewickimi, broniąc wolności naszej ojczyzny. Modlitwą ogarniamy dzisiaj wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej suwerenności. 
  1. Obchodzimy dzisiaj także Święto Wojska Polskiego. Przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej polecamy Bogu wszystkich żołnierzy. Niech ich służba w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami przyczynia się do szerzenia pokoju na świecie. 
  1. Tradycją Dębicy są apele pielgrzymkowe w poszczególnych parafiach dębickich w łączności z pielgrzymami Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Każdego dnia spotkania rozpoczynać będą się o godz. 20.00 w następującej kolejności:

17.08 (czwartek) – Parafia św. Jadwigi Śląskiej,
18.08 (piątek) – Parafia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Bolesnej,
19.08 (sobota) – Parafia Miłosierdzia Bożego,
20.08 (niedziela) – Parafia Matki Boskiej Anielskiej,
21.08 (poniedziałek) – Parafia św. Jadwigi Śląskiej,
22.08 (wtorek) – Parafia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Bolesnej,
23.08 (środa) – Parafia Miłosierdzia Bożego,
24.08 (czwartek) – Parafia Matki Boskiej Anielskiej.

  1. Przypominamy o organizowanej z naszej parafii pielgrzymce autokarowej w dzień wejścia PPT tj. 25 sierpnia, czyli w piątek. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przy kościele. Koszt 90 zł. Zapisy w kancelarii lub w Zakrystii. Serdecznie zapraszamy na wspólny wyjazd.