1. Św. Paweł mówi o tym, co najważniejsze: Bóg „wybrał nas przez założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym” (Ef 1,4-5).
  • Jezus wybrał Dwunastu nie według kryteriów przydatności. Jego wyznacznikiem, jakim się kieruje jest miara serca i miłości. Jesteśmy kochani przez Boga. On jest bardzo blisko nas! Zbliżmy się do Niego i otwórzmy na Jego miłość.
  • Dzisiejsza niedziela to Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, czyli tzw. rzezi wołyńskiej na Ukrainie w 1943 roku.
  1. We wtorek, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 20.00 różaniec i procesja fatimska. Prosimy o przyniesienie lampionów.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– poniedziałek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika,

– wtorek: wspomnienie św. Andrzeja i Benedykta, patronów naszej diecezji,

– czwartek: wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i dok. Kościoła,

– piątek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

  1. W przyszłą niedzielę Odpust Szkaplerzny w sanktuarium w Zawadzie. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy teksty poświęcone relacjom pomiędzy Izraelem, a Polską w kontekście ostatniej nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł o Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia.
  • Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
  1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Danuta Tulik z ul. Słonecznej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.