1. Jezus litował się nad ludźmi, którzy byli jak owce bez pasterza. Dziś gromadzi nas we wspólnocie wiary, aby pouczyć o tym, że On „jest naszym pokojem”. Otwórzmy nasze serca na działanie jego pokoju w nas.
  1. Dziś Odpust Szkaplerzny w sanktuarium w Zawadzie. Suma odpustowa o godz. 11.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  1. W roku poświęconym świętemu Józefowi, każdego 19-tego dnia miesiąca modlimy się za wstawiennictwem tego wielkiego Patrona. Zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  1. Opiekun Rycerstwa Niepokalanej informuje, że poniedziałkowe spotkanie Rycerstwa zostało przeniesione na następny poniedziałek – 26 lipca.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– czwartek: święto św. Marii Magdaleny,

– piątek: święto Św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy,

– sobota: wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki naszej Diecezji.

W sobotę, w rocznicę powołania Policji Państwowej (1919 r.) obchodzimy Święto Policji. Wszystkim funkcjonariuszom mundurowym i pracownikom Policji składamy z tej okazji najlepsze życzenia i zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę podczas Mszy św. wieczornej.

Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga
i opieki świętych patronów.

  1. W przeszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, który jest patronem motocyklistów, kierowców i podróżnych. Wszystkich kierowców zapraszamy na wspólną modlitwę i okolicznościowe błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, które będzie po każdej Mszy św. dopołudniowej.
  1. Najbliższy tydzień obchodzony jest jako XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, który ma na celu wsparcie polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie. Organizowana jest akcja: św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr. W ramach akcji, w duchu wdzięczności Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry składane są ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Szczegóły na afiszu w gablocie. Ofiary będzie można złożyć w przyszłą niedzielę przy okazji poświęcenia pojazdów.
  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł wyjaśniający jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w Kanadzie. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł kim są dziadkowie w XXI wieku, czyli o ustanowionym ostatnio przez papieża Franciszka Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych. Kolejny raz polecamy bardzo ciekawe wakacyjne miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne. Dzisiejsza składaka przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie do kapłaństwa przygotowują się nasi alumni Mateusz i Wojciech.
  1. Wczoraj był pogrzeb śp. Marcina Zarychty, naszego parafianina mieszkającego ostatnio w Anglii, który tam zmarł w styczniu tego roku. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.