1. „Ja jestem chlebem życia”. W dzisiejszej Ewangelii Jezus odwołuje się do doskonale znanego nam pokarmu – do chleba. Mówi jednak coś znacznie więcej. Określa siebie jako chleb życia. Tak, jak chleb powszedni zaspakaja codzienny głód, tak tylko Bóg jest wstanie wypełnić i zaspokoić nasze pragnienia dając nam życie, które nie kończy się tutaj, na ziemi. Posilajmy się z wiarą Chlebem życia, przyjmując Jezusa do swojego serca.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna sierpień, który jest miesiącem wielkich Maryjnych uroczystości i doniosłych Narodowych rocznic. Od 1984 r. sierpień jest miesiącem trzeźwości. To czas, w którym Kościół katolicki w Polsce zachęca wiernych do całkowitej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych pod jakąkolwiek postacią. Kościół zachęca wszystkich Polaków o świadectwo powstrzymania się od picia z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Módlmy się o trzeźwość w Polskich rodzinach i podejmijmy abstynenckie postanowienia na ten czas.
  1. W poniedziałek o godz. 18.30 kolejne spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.
  1. W środę w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, kapłana. Jest to święto patronalne wszystkich proboszczów.
  1. W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus przemienił się na oczach Apostołów, aby umocnić ich wiarę oraz przygotować ich na przeżycie swojej męki i śmierci. Święto to przypomina, że Jezus może w każdej chwili odmienić nasz los. Ma ono także jeszcze jeden, radosny, eschatologiczny aspekt: przyjdzie czas, że Pan odmieni nas wszystkich poprzez zmartwychwstanie i uczyni uczestnikami swojej chwały.
  1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Do chorych z posługą udamy się w piątek od godz. 8.30. Rodziców dzieci klas III i IV prosimy o dopilnowanie swoich pociech w realizacji dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

W I-wszą Sobotę miesiąca zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy za naszą Parafię, naszych alumnów i o nowe powołania. O godz. 17.00 modlitwę poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.

  1. Organizowany jest wyjazd na obchody 80. rocznicy śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, które odbędą się 14 sierpnia br. w Harmężach. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy do soboty w zakrystii lub kancelarii.
  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym, czego możemy się uczyć od św. proboszcza z Ars – Jana Vianneya i o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła. Z tygodnika „Niedziela” dowiemy się jak rozsądnie korzystać z internetu i jaki jest obecny los weteranów Powstania Warszawskiego.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
  1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Wojciech Szubert z ul. Witosa. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.

Życzymy Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.