1. Jezus Chrystus gromadzi nas na Eucharystii i chce nas karmić Chlebem na życie wieczne. Tłum ludzi, dla których rozmnożył chleb, chciał obwołać Go królem. On jednak usunął się na górę. Pełni wdzięczności za dar Eucharystii, otwórzmy nasze serca, by nasz Zbawiciel faktycznie mógł w nich królować.
 • Dzisiejsza niedziela jest niedzielą synodalną. Modlimy się w intencjach trwającego V Synodu naszej Diecezji.
 • W dniu dzisiejszym, zgodnie z tym, co słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę, po każdej Mszy św., panie z parafialnego Caritas i nasza młodzież, zbierają ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc poszkodowanym w ostatnich powodziach i nawałnicach, które dotknęły naszą Ojczyznę i Europę.
 1. W dzisiejszą niedzielę wspomina się również św. Krzysztofa, który jest patronem motocyklistów, kierowców i podróżnych. Po każdej Mszy św. dopołudniowej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
 • Dziś kończy się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Organizowana jest akcja: św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr, która ma na celu wsparcie polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie W ramach akcji, w duchu wdzięczności Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry można dzisiaj – przy poświęceniu pojazdów – złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla naszych misjonarzy. Każdy kierowca otrzyma dziś przy poświęceniu pojazdu drobny upominek.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • poniedziałek: wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny,
 • czwartek: wspomnienie św. Marty,
 • sobota: wspomnienie św. Ignacego z Loyola, kapłana.
 • Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia – wśród nich naszemu Księdzu Prymicjantowi Krzysztofowi – życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Dziękujemy p. Kościelnemu i naszemu Parafianinowi p. Marianowi za wykonaną bezinteresownie pracę przy uszczelnianiu dachu i wieży naszego kościoła. Bóg zapłać!
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o klasztorze klarysek w Starym Sączu, gdzie zakończyła życie św. Kinga oraz o świętych Joachimie i Annie – dziadkach pana Jezusa. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie jaki jest cel Przystanku Jezus i jak nauka bez etyki negatywnie wpływa na nasze życie. Kolejny raz polecamy miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
 • Składaka przeznaczona została na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie do kapłaństwa przygotowują się nasi alumni Mateusz i Wojciech.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana: śp. Wioletta Lach z ul Witosa, której pogrzeb był w Straszęcinie, śp. Kazimiera Drozd z Zawierzbia, której pogrzeb był w Żyrakowie i śp. Stanisław Sowiźrał z ul. Sikorskiego, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam Bóg obficie błogosławi!