1. Chrystus jest pełnią Bożego objawienia. To On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia i zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Czynny udział w Eucharystii otwiera przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg. Otwórzmy nasze serca na Boże dary i łaskę.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: św. Augustyna, bpa i dok. Kościoła,
  – wtorek: męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
              Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów. 
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Prosimy dzieci i młodzież, aby skorzystali ze spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego. Do chorych z posługą udamy się w piątek od godz. 8.30.
  W I-wszą Sobotę miesiąca zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy za naszą Parafię, za dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców rozpoczynających nowy rok nauki i pracy. O godz. 17.00 modlitwę poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 1. Kościół katolicki 1 września obchodzi Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Stworzenia. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka w ubiegłym roku, w odpowiedzi na obecny kryzys ekologiczny. To okazja, aby podziękować Bogu za wspaniałe dzieło, które powierzył naszej opiece, błagać o Jego pomoc w ochronie stworzenia i Jego przebaczenie za grzechy popełnione przeciwko światu, w którym żyjemy.
 1. Informujemy, że za dwa i pół tygodnia będzie w naszej Parafii renowacja Misji świętych, które przeżywaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Będzie ona jednocześnie naszym duchowym przygotowaniem do Odpustu parafialnego – 17 września. Już teraz serdecznie zapraszamy.
 1. Stowarzyszenie „Dla Zawierzbia” informuje, że piknik Stowarzyszenia, który miał się odbyć wczoraj, ze względu na wczorajszą nawałnicę, został przeniesiony na dzisiejszą niedzielę. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Stowarzyszenie serdecznie zaprasza.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać osobiste świadectwa dziennikarzy o tym, jakie znaczenie ma dla nich ikona Matki Bożej Częstochowskiej. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedzi na pytania: jakie cuda dokonują się na Jasnej Górze i czym jest ekologia po chrześcijańsku?
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
  Dziękujemy gorąco mieszkańcom ul. Witosa, przygotowującym ołtarze na Boże Ciało za ufundowanie 8 świeczników, które będą wykorzystywane w następnych latach.
 1. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności, nasz Parafianin, śp. Hieronim Szablewski z ul. Paderewskiego, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Prośmy dla niego o  Miłosierdzie Boże: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.