1. Słowa kobiety kananejskiej z dzisiejszej Ewangelii: „Ulituj się nade mną Panie, Synu Dawida”, są także naszym wołaniem. Potrzebujemy Jezusa, który mocą swojego Ducha działa w głębi serc. Niech spotkanie z Nim w Eucharystii umocni naszą wiarę i otworzy nas na przemieniające działanie łaski Boga.
 1. Trwa 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Naszą modlitwą wspieramy pielgrzymów i prosimy, aby tegoroczne pielgrzymowanie przyniosło obfite owoce.
  We wtorek o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i modlitwę w intencji pielgrzymów podążających na Jasną Górę, przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy także do tzw. duchowego pielgrzymowania.
 1. Przypominamy, że nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dzień wejścia tarnowskiej pielgrzymki tj. 25 sierpnia – w piątek. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przy kościele.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: wspomnienie św. Piusa X, papieża,
  – wtorek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,
  – czwartek: święto św. Bartłomieja Apostoła,
  – sobota: uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
             Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł zatytułowany „Produkt katolickopodobny” – o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedzi na pytania: jak zaradzić kryzysowi wiary w dobro? i jakie korzyści daje człowiekowi XXI wieku znajomość łaciny?
  Kolejny raz polecamy bardzo ciekawe wakacyjne miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, będące drugą tzw. „składką inwestycyjną”. Została zebrana kwota 15 251 zł, która jest przeznaczona na zapłacenie prac przy osuszaniu i odwodnieniu fundamentów naszego kościoła.
  Składamy gorące podziękowanie tym, którzy zbierali ofiary do puszek w uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli ofiary powodzi w Słowenii. Została zebrana kwota 5 980 zł, która została przekazana do Caritas Polska. Bóg zapłać!
  Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam Bóg obficie błogosławi!