1. Gromadzimy się dziś w naszej świątyni, aby z miłością spojrzeć na krzyż, na którym dokonało się nasze zbawienie. Krzyż w czasach Chrystusa był symbolem hańby
  i odrzucenia. Na krzyżu umierali najgorsi zbrodniarze i przestępcy. I na takim haniebnym drzewie zgodził się umrzeć za nas Jezus. „Czy musiał tak straszną – haniebną –śmiercią umrzeć Pan, żeby zbawienie mi dać? Czy ja naprawdę więcej znaczę niż życie, że za mnie zmarł?” Widocznie tak. Bo sam o tym powiedział: „nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”.
  Od tego momentu – Krzyż stał się symbolem wiary, stał się znakiem miłości.

 

 1. Dziś z racji odpustu parafialnego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli przyjęcie Komunii św., wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego.

 

 1. Rozpoczyna się dziś Tydzień Wychowania. W modlitwie pamiętajmy o dzieciach, młodzieży, rodzicach, wychowawcach, nauczycielach i katechetach. W środę w tej intencji modlić się będziemy w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy ministrantów i tych, którzy chcieliby zostać ministrantami. Spotkanie formacyjne po Mszy św.

 

 1. We wtorek na Mszę św. o godz.18.00 w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św. zapraszamy uczniów naszych szkół wraz z rodzicami oraz tych, którzy uczą się
  w innych szkołach, ale w maju chcą w naszej Parafii przystąpić do I-wszej Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

 

 1. Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek, o godz. 19.00. Zapraszamy młodych.

Spotkanie DSM-u w sobotę, o godz. 10.00. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby zaangażować się w działalność tej grupy.

 

 1. We wtorek – 17 września przypada 80 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. Modlitwą ogarnijmy wszystkich poległych w walkach na Wschodzie, wywiezionych i zamęczonych na Syberii i innych miejscach kaźni.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– jutro: wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,

– środa: święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży,

– piątek: wspomnienie pierwszych św. męczenników koreańskich,

– sobota: święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuły o tym, dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany, oraz jak doszło do znalezienia relikwii Krzyża Świętego. Znajdziemy też podpowiedź jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę.