1. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji dzień ten zwany jest świętem Matki Bożej Siewnej. Maryja w tajemnicy Narodzenia jest Patronką naszej Diecezji i kościoła katedralnego w Tarnowie.

 

  1.   Dzisiaj w sanktuarium w Zawadzie główna uroczystość odpustowa o godz. 11.00.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą środę i w sobotę wzięli udział w parafialnej pielgrzymce do sanktuarium zawadzkiego. Niech Maryja – Pani Zawadzka wynagrodzi Wam wyproszonymi u Boga łaskami.

 

  1. W sobotę – 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To święto tytularne naszej Parafii i kościoła. Z taj racji w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Odpust Parafialny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00, na którą wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.

 

  1. Do uroczystości odpustowej przygotujemy się przez triduum. W czwartek, piątek i w sobotę zapraszamy na Msze św. wieczorne, na których będzie okazja do duchowego przygotowania i do spowiedzi, aby w dzień odpustu przyjąć Komunię św. i zyskać przypisane odpusty. W piątek w ramach triduum przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej ucałowanie relikwii Krzyża św. O godz. 20.00 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. 

 

  1.   Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność parafialny oddział Caritas. Zapraszamy w II i IV środę miesiąca od godz. 17.00. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasz parafialny Caritas.

 

  1. Spotkania formacyjne – po wakacyjnej przerwie: aspirantów, ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy św. wieczornej, spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00, spotkanie DSM-u w sobotę o godz.10.00. Natomiast Spotkanie Dziecięcego Koła Misyjnego w poniedziałek o godz. 15.00 i środę o 14.45 w Szkole Podst. nr 5, w sali S 29.

 

  1. W czwartek – 12 września o godz. 19.00 w Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy,   rozpocznie się Kurs ALFA. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie. 

 

  1. W sobotę w Pustkowie na „Górze Śmierci spotkanie młodych okręgu dębickiego, w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”. Rozpocznie się o godz. 17.00 Drogą Krzyżową, po której będzie Msza św., a później zwiedzanie ekspozycji historycznej. Całość poprowadzi Ks. Piotr wraz z młodzieżą naszej Parafii. Młodzież i tych, którzy czują się młodo serdecznie zapraszamy.

 

  1. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dębicy wraz ze Spółdzielnią  Mieszkaniową „Igloopol” zaprasza w sobotę – 14 września na obchody odsłonięcia murali patriotycznych, powstałych na blokach naszego osiedla w ubiegłym miesiącu”. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przy muszli koncertowej, a w programie przewidziano piknik historyczny, poczęstunek żołnierski, przemarsz ulicami naszego Osiedla oraz wieczornicę patriotyczną. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.

 

  1.   Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Przeznaczone są na cele diecezjalne.