1. „Oto ja, poślij mnie!” Słowa starotestamentalnego proroka Izajasza są hasłem Światowego Dnia Misyjnego, który dziś przeżywamy. Posłanie jest w tradycji wiary związaniem z Osobą Boga, który jest Posyłającym. Skoro misje to sprawa wiary, to przyjęcie posłania jest swoistą rozmową z Bogiem – modlitwą. Przyjmijmy na nowo prawdę o naszym chrześcijańskim wybraniu i posłaniu. Niech dzisiejszy dzień i Tydzień Misyjny rozbudzi w nas ochrzczonych pragnienie współpracy dla ewangelizacji świata.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Mimo trudnego czasu pandemii zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych i modlitwy różańcowej za misje. Opiekunowie i dzieci z naszego Ogniska Misyjnego zapraszają dziś i w tygodniu misyjnym na mini kiermasz, na którym można nabyć kalendarz misyjny i różne misyjne gadżety. Ofiary przeznaczone są na działalność Ogniska Misyjnego.

 

 1. Dziś Uroczystość Odpustowa ku czci Świętej Jadwigi Śląskiej Patronki dębickiej Fary
  i naszego miasta. Uroczysta suma odpustowa w kościele św. Jadwigi o godz. 12.00.

 

 1. Także dzisiaj przypada święto liturgiczne św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy i całej Służby Zdrowia. Pamiętajmy o osobach posługujących chorym – lekarzach, pielęgniarkach, opiekunach medycznych, i prośmy w ich intencjach, żeby, w tak trudnym czasie, nie zabrakło im sił zarówno fizycznych jak i psychicznych w służbie, którą pełnią.

 

 1. Przypominamy o Wypominkach za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła i w kancelarii są kartki wypominkowe, na które wpisujemy naszych zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu w modlitwie w listopadzie i przez cały rok. Kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Tarnowski Wolontariat Misyjny organizuje zbiórkę nakrętek plastikowych, z której dochód przeznaczony będzie na studnie w krajach misyjnych, gdzie brakuje wody. Kosz na nakrętki znajduję się w przedsionku kościoła. Szczegóły akcji na plakacie w gablocie.

 

 1. W związku z nasilającą się pandemią koronawirusa i wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, biskup tarnowski Andrzej Jeż ponownie udziela na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Apelujemy kolejny raz o wzajemną troskę: zachowajmy dystans, pamiętajmy o dezynfekcji i maseczkach. W przedsionku znajdują się dwa urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk. Prosimy o obowiązkowe korzystanie z nich wchodząc do kościoła.

 

 1. Dziękujemy Państwu Katarzynie i Ernestowi Szwed oraz Edwardowi i Lucynie Trela za nowy postument pod figurę Matki Bożej Fatimskiej, który wykonali i ufundowali. Dzięki temu, jak widać, figura Fatimska otoczona jest pięknymi kwiatami. Bóg zapłać.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 •      wtorek: wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana,
 •       czwartek: wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o budowaniu wspólnoty parafialnej w czasie pandemii i o przyjmowaniu Komunii św. na rękę. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy wyjaśnienie prawnika i genetyka czym jest tzw. aborcja eugeniczna oraz jak bronić rodziny i życia.
 • Polecamy zbiór rozważań różańcowych O. Augustyna Pelanowskiego, a także książkę „Wszystko o Matce Bożej”.
 • Jest jeszcze do nabycia Kalendarz Rolników w wersji dla mieszkańców miast i kalendarz z pięknymi wieńcami żniwnymi.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne oraz wszelkie dobro i życzliwość.