1. Dzisiaj, po raz 20 obchodzimy w całej Ojczyźnie Dzień Papieski. Poznajemy nauczanie papieża św. Jana Pawła II, a poprzez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspieramy materialnie zdolną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin. Jest to nasz wkład w budowanie „żywego pomnika” Ojca Świętego Jana Pawła II. „Bóg zapłać” za składane dziś do puszek ofiary na ten cel.

 

 1. Przypominamy i zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych i modlitwy różańcowej za misje. Dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzają dzieci i wszystkim, którzy modlą się w naszej świątyni.

 

 1. We wtorek zapraszamy na październikowe nabożeństwo fatimskie – różaniec i procesję. Różaniec o godz. 18.00, po nim Msza św. z homilią o tematyce fatimskiej, a następnie procesja z Figurą Pani Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie lampionów.

 

 1. W środę będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej – doroczne święto nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty. Modlitwą – zwłaszcza na różańcu – otoczmy tych, którzy przekazują wiedzę i kształtują młode pokolenie. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, aby modlić się za naszych nauczycieli i wychowawców.

 

 1. W czwartek zapraszamy uczniów klas 7 na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w ramach comiesięcznych spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

 1. W najbliższą niedzielę 18 października Uroczystość Odpustowa ku czci Świętej Jadwigi Śląskiej Patronki sąsiedniej parafii i miasta. Uroczysta suma odpustowa w kościele św. Jadwigi będzie celebrowana o  godz. 12.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Dzieci z Ogniska Misyjnego zapraszają na Mszę św. o godz. 11.30, by wspólnie modlić się w intencjach misyjnych. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć kalendarz misyjny i różne misyjne gadżety. Ofiary przeznaczone zostaną na działalność Ogniska Misyjnego.

 

 1. W niedzielę 18 października o godz. 13.00 w kościele Bożego Miłosierdzia w Dębicy będzie Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili dziecko w wyniku poronienia, przedwczesnego porodu czy w inny sposób. Po Mszy św. na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej będzie pochówek „Dzieci Utraconych”, czyli martwo urodzonych i pozostawionych w szpitalu. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Tarnowski Wolontariat Misyjny organizuje zbiórkę nakrętek plastikowych, z której dochód przeznaczony będzie na studnie w krajach misyjnych, gdzie brakuje wody. Kosz na nakrętki znajduję się w przedsionku kościoła. Szczegóły akcji na plakacie w gablocie.

 

 1. W związku z powstaniem okręgu Wojowników Maryi Dębica – Pilzno, organizatorzy zapraszają odważnych i świadomych swego życia mężczyzn do formowania się w duchu Maryi. Spotkania odbywać się będą w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 19.00 u ojców Karmelitów w Pilźnie. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Od wczoraj mamy tzw. „czerwoną strefę”. Pamiętajmy, że przykazanie „nie zabijaj” obowiązuje wszystkich i dlatego zachowajmy dystans, pamiętajmy o dezynfekcji i maseczkach. Od wtorku w przedsionku kościoła będą dwa urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk. Prosimy o obowiązkowe korzystanie z nich przy wejściu do kościoła.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 •      wtorek: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,
 •      czwartek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kościoła,
 •      piątek: w Dębicy uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki naszego miasta,
 •      sobota: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

      Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy specjalny dodatek – płytę z pięknym filmem „Ziemia Maryi” oraz artykuł o nowej encyklice papieża Franciszka. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedzi na pytania kim był beatyfikowany w sobotę Carlo Acutis oraz co się dzieje z dziećmi, które zmarły bez chrztu.
 • Dla dzieci jest nowy numer „Promyczka dobra”.
 • Polecamy także zbiór rozważań różańcowych O. Augustyna Pelanowskiego, a także książkę „Wszystko o Matce Bożej”.
 • Jest też do nabycia Kalendarz Rolników w wersji dla mieszkańców miast. Obok właściwego kalendarza zawiera wiele ciekawych informacji odnoszących się do tradycji, zwyczajów   i naszej historii. Zachęcamy do nabycia tego wydania, jak i kalendarza z pięknymi wieńcami żniwnymi.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne i wszelkie przejawy dobroci i życzliwości.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Marian Pipała z ul. Sikorskiego i śp. Urszula Kędzior z ul. Osiedlowej, której pogrzeb będzie jutro. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.