1. Bóg posłał nam swego Syna Jezusa Chrystusa. Oddał w nasze ręce losy Kościoła, świata
  i Ewangelii. Przez udział w Eucharystycznej Ofierze mamy dać wyraz naszej wiary
  w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełniać ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra oraz przyczyniać się do uświęcenia świata. Tak wiele otrzymaliśmy od Boga, a ile dajemy w zamian?

 

 1. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.  Rozważając w różańcu tajemnice z życia Pana Jezusa i Jego Matki powierzajmy Bogu naszą codzienność. Modlitwa różańcowa ma wielką moc, odmawiajmy ją więc jak najczęściej. Na nabożeństwach różańcowych modlimy się przed Jezusem w nowej monstrancji, która jest darem Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Serdecznie dziękujemy za ten piękny dar.

 

 1. We wtorek o godz.17.45, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św. zapraszamy uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami oraz tych, którzy uczą się w innych szkołach, ale w maju chcą w naszej Parafii przystąpić do I-wszej Komunii św.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po raz 20 obchodzić będziemy w całej Ojczyźnie Dzień Papieski. To kolejna okazja, aby poznawać nauczanie naszego świętego Rodaka – Jana Pawła II.    W tym dniu, poprzez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia,  wspieramy materialnie zdolną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin. Fundacja obecnie pomaga blisko 2000 uczniom i studentom. Jest to „żywy pomnik” Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

 1. W przyszłą niedzielę w kościele św. Jadwigi o godz. 14.00 organizowany jest „Męski Różaniec”, połączony z obchodami 1 rocznicy tej inicjatywy. Organizatorzy zapraszają wszystkich mężczyzn Szczegóły na afiszu w gablocie.

 

 1. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła i w kancelarii są kartki wypominkowe, na które wpisujemy naszych zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu w modlitwie w listopadzie i przez cały rok – w niedziele i środy. Kartki, czytelnie zapisane, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Przypominamy, że do naszego chóru potrzebni są jeszcze dwaj lub trzej tenorzy, czyli panowie, którzy śpiewają wysokim głosem męskim. Chętnych prosimy o kontakt z naszym Panem Organistą.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 •    poniedziałek: wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej,
 •    środa: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu szczególnie zapraszamy na modlitwę różańcową połączoną z nowenną do Matki Bożej Pomocy Nieustającej.

      Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy specjalny dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu oraz artykuł o św. Franciszku, który rzucił ogień na pogrążony w potężnym kryzysie Kościół. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedzi na pytania czym dla współczesnych mężczyzn jest różaniec i o tym czy zwierzęta – nasi ulubieńcy na czterech łapach – mają duszę.  Dla dzieci jest nowy numer „Promyczka dobra” i Mały Gość Niedzielny. Polecamy także niewielką książkę – zbiór rozważań różańcowych O. Augustyna Pelanowskiego, które są dobrą pomocą w odmawianiu poszczególnych tajemnic różańca.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Władysława Stalec z ul. Słonecznej i śp. Stanisław Kusibab z ul. Krasińskiego, którego pogrzeb będzie we wtorek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.