1. W dzień Pański przychodzimy do Boga, by Go wychwalać, dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem. Posłał na świat swojego Syna, aby zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie win, sami mamy przebaczać naszym bliźnim. Do tego wzywa nas nasze chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na Mszy św. Czy umiemy przebaczać, czy jesteśmy wolni od nienawiści i pojednani z bliźnimi?

 

 1. Dzisiejsza niedziela kończy tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Zawadzkiej połączony z 100-leciem koronacji cudownego Obrazu. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa o godz. 11.00. Przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz. Ze względu na uroczystości w Zawadzie nie będzie dziś Mszy św. o godz. 11.30. Przepraszamy za zmianę. Tych, którzy mają możliwość, zapraszamy do sanktuarium zawadzkiego, a pozostałych prosimy o uczestnictwo w Mszy św. o innej godzinie.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą środę i w sobotę wzięli udział w parafialnych pielgrzymkach do sanktuarium w Zawadzie. Dziękujemy dorosłym i dzieciom, porządkowym, prowadzącym śpiew i modlitwy. W szczególny sposób dziękujemy naszym chórzystom i P. Organiście, którzy pielgrzymowali w środę i pięknym śpiewem prowadzili liturgię Mszy św. odpustowej oraz Rycerstwu Niepokalanej, któremu w czwartek w zawadzkim sanktuarium Biskup Częstochowski poświęcił nowy, piękny sztandar. Niech Maryja-Pani Zawadzka wynagrodzi Wam wyproszonymi u Boga łaskami.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to 13 dzień miesiąca. O godz. 20.00 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy członków Rycerstwa z nowo poświęconym sztandarem i prosimy o zabranie lampionów lub świec.

 

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież
  i wychowawców. Będziemy polecać tę sprawę szczególnie podczas środowej nowenny.

 

 1. W poniedziałek – 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  To święto tytularne naszej Parafii i kościoła. Zapraszamy przed Mszą św. wieczorną,
  o godz. 17.30 na Drogę Krzyżową, a po Mszy św. będzie oddanie czci relikwiom Krzyża.

 

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na próbę śpiewu wszystkich chórzystów i tych, którzy jeszcze chcieliby włączyć się w działalność chóru. Potrzebni są dwaj lub trzej tenorzy, czyli panowie, którzy śpiewają wysokim głosem męskim.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Odpust Parafialny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30, na którą wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy. Do uroczystości odpustowej przygotujemy się przez triduum. W czwartek, piątek i w sobotę zapraszamy na Msze św. wieczorne, na których będzie okazja do duchowego przygotowania i do spowiedzi, aby w dzień odpustu przyjąć Komunię św. i zyskać przypisane odpusty. W dni triduum 15 minut przed Mszą św. wieczorną będzie śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi w sobotę od godz. 17.00. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas VII i VIII, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. i modlitwę uwielbienia krzyża.

 

 1. W niedzielę odpustową nasza młodzież zaprasza na kiermasz, na którym będzie można
  za dobrowolną ofiarą nabyć krzyże i figurki Matki Bożej Bolesnej. Dochód przeznaczony zostanie na działalność parafialnej grupy młodzieżowej.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • poniedziałek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
 • wtorek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
 • środa: wspomnienie św. Korneliusza pap. i Cypriana bpa, męczenników,
 • piątek: święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Jest to święto patronalne młodzieży polskiej.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Dębicka policja prosi, aby przestrzegać zasad parkowania na ulicach w pobliżu kościoła. Ponieważ jest to tzw. strefa zamieszkania, parkowanie możliwe jest tylko w miejscach wyznaczonych. Ulica 3 Maja po stronie bloków nie ma wyznaczonego parkingu i parkowanie w tym miejscu jest niedopuszczalne. Przyjeżdżających do naszego kościoła prosimy, aby dostosowali się do przepisów i tym samym uniknęli mandatów karnych.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuł o tym, że przebaczenie winowajcy jest źródłem szczęścia dla przebaczającego. Natomiast w Tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedzi na pytania jak być dobrym rodzicem i jak dobrze wychować dzieci, a także artykuł będący analizą zjawiska LGBT.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne.