1. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.  Rozważając w różańcu tajemnice z życia Pana Jezusa i Jego Matki powierzajmy Bogu naszą codzienność. W dniu jutrzejszym przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wymodlonego na różańcu zwycięstwa nad flotą turecką w II połowie XVI w. Modlitwa różańcowa ma wielką moc, odmawiajmy ją więc jak najczęściej.

 

  1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – w ramach katechizacji dorosłych – zapraszamy na modlitewne spotkanie członków „Rodziny Rodzin”, a także na spotkanie wszystkich należących do „Rycerstwa Niepokalanej”.

 

  1. Także w poniedziałek po Mszy św. wieczornej raz jeszcze zapraszamy młodzież i dorosłych naszych parafian na spotkanie będące zarazem przesłuchaniem do tworzonego w naszej parafii chóru. Ponownie prosimy o zaangażowanie się w tę inicjatywę dla duchowego dobra naszej parafii.

 

  1. We wtorek na Mszę św. o godz.18.00, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św. zapraszamy uczniów naszych szkół wraz z rodzicami oraz tych, którzy uczą się w innych szkołach, ale w maju chcą w naszej Parafii przystąpić do I-wszej Komunii św.

 

  1. W przyszłą niedzielę, po raz 19 obchodzić będziemy w całej Ojczyźnie Dzień Papieski. To kolejna okazja, aby poznawać nauczanie naszego świętego Rodaka – Jana Pawła II. W tym dniu, poprzez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia,  wspieramy materialnie zdolną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin. Fundacja obecnie pomaga prawie 2000 uczniom i studentom. Jest to „żywy pomnik” Ojca Świętego Jana Pawła II. „Bóg zapłać” za składane dziś do puszek ofiary na ten cel.

 

  1. Również w przyszłą niedzielę nabożeństwo fatimskie. O godz. 20.00 zapraszamy na różaniec i procesję fatimską. Prosimy o przyniesienie lampionów. Z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie różańca o godz. 17.30.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym, jak św. siostrę Faustynę postrzegał jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko, o pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca, a także wspomnienie o Janie Kobuszewskim. Jest też do nabycia „Mały Gość Niedzielny” adresowany do dzieci.

 

  1. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła są kartki wspominkowe, na które wpisujemy naszych zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu w modlitwie w listopadzie i przez cały rok. Kartki, czytelnie zapisane, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

 

  1. Jest do nabycia Kalendarz Rolników w wersji dla mieszkańców miast. Obok właściwego kalendarza zawiera wiele ciekawych informacji odnoszących się do tradycji, zwyczajów i naszej historii. Zachęcamy do nabycia tego wydania, jak i kalendarza z pięknymi wieńcami żniwnymi.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę.