1. Dzisiaj, po raz 19 obchodzimy w całej Ojczyźnie Dzień Papieski. Poznajemy nauczanie papieża św. Jana Pawła II, a poprzez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspieramy materialnie zdolną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin. Jest to nasz wkład w budowanie „żywego pomnika” Ojca Świętego Jana Pawła II. „Bóg zapłać” za składane dziś do puszek ofiary na ten cel.

 

 1. Także dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie – różaniec i procesję. Prosimy o przyniesienie lampionów. Z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie różańca o godz. 17.30.

 

 1. Przypominamy i zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych i modlitwy różańcowej za misje. Dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzają dzieci i wszystkim, którzy modlą się w naszej świątyni.

 

 1. Przypominamy też o tzw. Wypominkach za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła są kartki wypominkowe, na które wpisujemy naszych zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu w modlitwie w listopadzie i przez cały rok. Kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie naszego parafialnego chóru. Chętnych do śpiewu na chwałę Boga zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej

 

 1. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej – doroczne święto nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty. Modlitwą – zwłaszcza na różańcu – otoczmy tych, którzy przekazują wiedzę i kształtują młode pokolenie. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, aby modlić się za naszych nauczycieli i wychowawców.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej, tj. o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

 1. Także w piątek o godz. 19.00 do sali w domu parafialnym zapraszamy młodzież klas VIII: C, D i SMS na comiesięczne spotkanie  w ramach przygotowania do bierzmowania.

 

 1. Uroczystość odpustowa w parafii św. Jadwigi będzie w przyszłą niedzielę 20 października. W samo wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – Patronki Parafii i Miasta Dębica, czyli 16 października odbędą się uroczystości związane z patronatem nad naszym miastem.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– wtorek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, zakonnicy ,

– środa: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, patronki naszego miasta,

– czwartek: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

– piątek: święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy       m. in. artykuły o tym na czym polega niemiecka tzw. droga synodalna, o dzisiejszej kanonizacji angielskiego kardynała Newmana czy wspomnienie o Kornelu Morawieckim.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę.