1. Przeżywamy dzisiaj dzień poświęcenia kościoła parafialnego. Dziękujemy Bogu i wielbimy Go za dar tej świątyni, w której się gromadzimy. Z wdzięcznością modlimy się za projektantów naszego kościoła, budowniczych i fundatorów, zarówno żyjących, jak i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Dzisiejsza niedziela jest też niedzielą synodalną. Modlimy się w intencjach V Synodu naszej Diecezji.

2. Dziś po Mszach św. przy naszym kościele ma miejsce zbiórka do puszek będąca pomocą w sfinansowaniu bardzo kosztownej operacji naszej małej parafianki – 2,5 letniej Róży z ulicy Witosa. Bardzo prosimy o pomoc, gdyż operacja jest jedyną szansą na sprawność dziewczynki. Szczegóły akcji podane są na afiszu w gablocie parafialnej.

3. W piątek – 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten przypomina nam, że każdy z nas jest wezwany do świętości i że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedziele.
W uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00 na wszystkich cmentarzach dębickich rozpoczną się procesje żałobne z okolicznościowym kazaniem i modlitwą różańcową za zmarłych. Polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu zmarłych kapłanów, budowniczych naszego kościoła, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin.

4. W dzień Wszystkich Świętych na dębickich cmentarzach kwestować będą alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ofiary przeznaczone zostaną na remont 200 – letniego budynku dydaktycznego seminarium.

5. W sobotę – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Będziemy modlić się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności, a którzy poprzez czyśćcowe oczyszczanie oczekują na pełne zjednoczenie z Bogiem. Msze św. w naszym kościele będą w tym dniu celebrowane o godz. 7.00 i 9.00, oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00.

6. W dniach od 1-go do 8-go listopada każdego dnia można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy już na spowiedzi odpuszczone. Dla zyskania odpustu za wybranego zmarłego należy odwiedzić cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych oraz wypełnić tzw. zwykłe warunki, tzn. być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Papieża. Odpusty to wielka pomoc zmarłym, dlatego nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki.

7. Przez cały listopad o godz. 17.30 będą tzw. wypominki za zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Rozważając tajemnice różańca będziemy nieść pomoc naszym bliskim, którzy potrzebują modlitewnego wsparcia w oczekiwaniu na pełnię zbawienia.

8. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na próbę śpiewu wszystkich chórzystów i tych, którzy jeszcze chcieliby włączyć się w działalność chóru.

9. W tym tygodniu przypadają : pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź będzie w środę i w czwartek od godz. 17.00. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Mariusz w czwartek od godz. 9.00, Ks. Szczepan w czwartek od godz. 14.30, a Ks. Proboszcz i Ks. Piotr w sobotę od godz. 10.00.

10. W czwartek – 31-go października czyli w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny na Dębicki Pochód Świętych i Aniołów. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w kościele św. Jadwigi i przemarsz ulicami miasta do kościoła klasztornego, gdzie o godz. 17.15 rozpocznie się Eucharystia o dar świętości dla nas
i naszych rodzin.

11. W najbliższą niedzielę, ze względu na brak zgłoszonych dzieci do  chrztu, nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

12. W przyszłą niedzielę w kościele Ducha Świętego o godz. 10.30 będzie Msza św. dla osób niedosłyszących i nie słyszących. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.

13. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy przede wszystkim płytę DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Jest to piękna i poruszająca opowieść o cudownych objawieniach Matki Bożej, które odmieniły życie tysięcy ludzi.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które przeznaczone zostały na dzieło misyjne Kościoła.

15. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Zofia Rzucidło z ul. 3 Maja. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.