1. W dzisiejszej Ewangelii uboga wdowa oddaje Bogu wszystko, co posiada na swe utrzymanie. Tylko głęboka wiara i ufność mogły ją skłonić do takiego hojnego gestu, który przyciągnął uwagę Jezusa. Eucharystia uświadamia nam, że Jezus oddaje swoje życie za każdego z nas i zaprasza nas do hojnej odpowiedzi.

 

  1. We wtorek na godz. 17.30 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami. Prosimy o przyniesienie różańców.

 

  1. W czwartek, 11-go listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to czas wdzięczności Bogu za dar Niepodległej Ojczyzny i za tych, którzy za Niepodległą walczyli i oddali swoje, często młode życie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się za Ojczyznę Polskę i za naszą małą Ojczyznę – Dębicę, aby Dobry Bóg wszystkim poległym za Ojczyznę wynagrodził radością nieba, a żyjących wspierał     w trosce o wspólny Dom, jakim jest Polska.

 

  1. Miejskie uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 modlitwą przy figurze Matki Bożej Niepokalanej na Placu Grafitów. Uroczysta Msza św. w int. Ojczyzny będzie w kościele św. Jadwigi o godz. 10.30. Po Mszy św. ciąg dalszy uroczystości na dębickim rynku.

 

  1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę o godz. 17.30 na różaniec fatimski połączony z wypominkami za zmarłych. Po różańcu będzie Msza św. z homilią o tematyce fatimskiej.

 

  1. W tym tygodniu wspominamy:

      – wtorek: święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą papieża,

      – środa: wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża,

      – czwartek: Narodowe Święto Niepodległości i wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa,

      – piątek: wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika,

      – sobota: wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna, męczenników.

        Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

  1. Przyszła niedziela będzie Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek w tym dniu zostanie przeznaczona na „Kościół w potrzebie”.

 

  1. Przypominamy, że organizujemy w naszej parafii warsztaty dla ojców, które mają na celu odkrywanie istoty ojcostwa oraz poznanie i wzmacnianie ojcowskich umiejętności w wychowaniu dziecka. Przeznaczone są dla ojców w każdym wieku, którzy chcą pogłębić relacje ze swoimi dziećmi. Termin zajęć: 27.11.2021 tj. sobota, w godz. 9-18,     w budynku parafialnym. Koszt udziału w zajęciach, to 70 zł/os. Zapisy w kancelarii.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie opowieść o niezwykłym małżeństwie , którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy omówienie prawd wiary jako fundamentu życia. Jest też „Mały Gość Niedzielny” adresowany do dzieci. 

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę i w Uroczystość Wszystkich Świętych.                     

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Renata Zięba i śp. Jan Draguła z ul. Sikorskiego. Polećmy ich dusze i zmarłych wypominanych w naszym kościele  Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.