1. „Królestwo niebieskie będzie podobne do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. Przypowieść o pannach wpisuje się w nastrój listopadowych dni. Mówi o czuwaniu, niespodziewanym przyjściu Pana, a także o spotkaniu z Nim w godzinie naszego odejścia do Domu Ojca. Celem przypowieści, którą dzisiaj Jezus kieruje do nas, jest zwrócenie uwagi na czujność. Nic nie może i nie powinno nas bardziej absorbować niż oczekiwanie na przyjście Pana. W naszym życiu potrzebne jest czuwanie, aby się z Nim nie rozminąć.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje pomoc i wsparcie dla chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie destabilizacja polityczna wciąż ogarnia i pogłębia w nędzy cały kraj. Dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszy św. zostanie przeznaczona jako pomoc braciom i siostrom w RŚA, wśród których pracuje 15 tarnowskich księży misjonarzy i 3 osoby świeckie.

 

 1. W środę, 11-go listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to czas wdzięczności Bogu za dar Niepodległej Ojczyzny i za tych, którzy za Niepodległą walczyli i oddali swoje, często młode życie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się za Ojczyznę Polskę i za naszą małą Ojczyznę – Dębicę, aby Dobry Bóg wszystkim poległym za Ojczyznę wynagrodził radością nieba, a żyjących wspierał w trosce o wspólny Dom, jakim jest Polska.

 

 1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek o godz. 17.30 na różaniec fatimski połączony z wypominkami za zmarłych. Po różańcu będzie Msza św. z homilią o tematyce fatimskiej.

 

 1. Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych. Codziennie w naszej świątyni modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Różaniec z wypominkami o godz. 17.30.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • poniedziałek: Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą papieża,
 • wtorek: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża,
 • środa: Narodowe Święto Niepodległości i wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,
 • czwartek: wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika,
 • piątek: wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Obowiązują nas nowe ograniczenia dotyczące zgromadzeń religijnych. Ostatnie rozporządzenie postanawia, że w kościołach będzie mogła przebywać 1 osoba na 15m2, a to oznacza, że w naszym kościele podczas liturgii może przebywać 45 osób.

 

 1. Rozpoczęliśmy w naszym kościele tzw. sezon grzewczy. Prosimy aby wchodząc, czy wychodząc ze świątyni dokładnie zamykać drzwi.

 

  

 1. Zachęcamy do angażowania się w pracę w szpitalu tymczasowym w Tarnowie lekarzy, lekarzy emerytów, lekarzy z prywatnych gabinetów, pielęgniarek, ratowników medycznych, opiekunów medycznych. Zatrudnieni otrzymają pełne wsparcie, zabezpieczenia sanitarne i wynagrodzenie zgodne z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia. Kontakt dla zainteresowanych: szpitaltymczasowy@lukasz.med.pl

Zwracamy się także z apelem do ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły już COVID i mogą oddać osocze. Prosimy zgłaszać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w szpitalu Specjalistycznym w Tarnowie, im. Edwarda Szczeklika.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym, co dokładnie oznacza ostatnie orzeczenie Trybunału konstytucyjnego,
  a w tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie komu naprawdę zależy
  na przeciwdziałaniu epidemii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i za wpłaty na konto parafialne.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Ryszard Winiarski z ul. Sikorskiego i śp. Marian Basara z ul. Sportowej. Polećmy ich dusze i zmarłych wypominanych w naszym kościele Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.