1. „Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą” – zapewnia Jezus, kierując naszą uwagę na swoje przyjście w chwale. Pośród wielu niewiadomych naszego życia pewne jest to, że skoro należymy do Niego w ziemskim życiu, będziemy mieć także udział w Jego ostatecznym zwycięstwie.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek po Mszy św. przeznaczona na Papieskie Stowarzyszenie „Kościół w potrzebie”, którego podstawowym calem jest pomoc prześladowanemu Kościołowi. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu.
 2. Dzisiaj także przypada Światowy Dzień Ubogich. Ustanowiony został przez papieża Franciszka, który przypomina o ważnym zadaniu, jakie wobec ubogich ma Kościół. Akcję pomocy ubogim można się dziś wesprzeć przez nabycie chlebka miłosierdzia przed domem parafialnym. To nasz dar dla tych, którym czasami brakuje codziennego chleba.

 

 1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:
 •      środa: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
 •      czwartek: wspomn. bł. Karoliny Kózkówny – święto patronalne Ruchu Czystych Serc,
 •      sobota: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,

             Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą przed adwentem. To symboliczne zakończenie roku liturgicznego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

 1. Ks. Piotr w czasie rekolekcji kapłańskich, od wtorku do czwartku, będzie sprawował Msze święte w intencjach przyjętych na ten tydzień. Szczegóły w planie Mszy Świętych umieszczonym w gablocie.

 

 1. W sobotę – 20 listopada, w parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 19.00 rozpocznie się 36. Światowy Dzień Młodzieży – 16.Synaj w Okręgach. Zachęcamy młodzież naszej parafii i wszystkich, którzy czują się młodo do udziału w tym spotkaniu.

 

 1. Siostry Służebniczki zapraszają 21 listopada o godz. 16.00 na koncert Zespołu Soul Sanok „Z piosenką do wolności” do Sali bł. Edmunda przy ul. Krakowskiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w kościele p.w. Ducha Świętego będzie Koncert Cecyliański, w czasie którego zostaną wykonane utwory muzyki sakralnej. Wykonawcami będą soliści oraz chór parafii Matki Bożej Anielskiej.

 

 1. Raz jeszcze przypominamy, że organizujemy w naszej parafii warsztaty dla ojców, które przeznaczone są dla ojców w każdym wieku, którzy chcą pogłębić relacje ze swoimi dziećmi. Termin zajęć: 27.11.2021 tj. sobota, w godz. 9-18, w budynku parafialnym. Koszt udziału w zajęciach, to 70 zł/os. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym, dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich oraz o obrazie Matki Bożej Ostrobramskiej. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy receptę na szczęśliwe małżeństwo.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę i wpłaty na konto parafialne.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Zofia Cąpała i śp. Jan Pietrucha z Zawierzbia, którego pogrzeb będzie w środę. Polećmy ich  dusze i zmarłych „wypominanych” w naszym kościele Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.