1. Przypowieść o talentach, którą usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, odsłania przed nami hojność Boga. On obdarzył nas życiem i pragnie, abyśmy dobrze i odpowiedzialnie z niego korzystali. Prośmy dziś Ojca w niebie o dar odwagi i mądrości, abyśmy potrafili wykorzystać wszystkie nasze talenty w służbie Bogu i braciom.
  Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
 1. Dzisiaj także przypada VII Światowy Dzień Ubogich. Ustanowiony został przez papieża Franciszka, który przypomina o ważnym zadaniu, jakie wobec ubogich ma Kościół. Akcję pomocy ubogim można się dziś wesprzeć przez nabycie chlebka miłosierdzia przed domem parafialnym. Cena chlebka to 9 zł. i jest to nasz dar dla tych, którym czasami brakuje codziennego chleba. Akcję pomocy ubogim można także wesprzeć zabierając do domu torbą charytatywną, do której wkładamy produkty żywnościowe lub środki czystości  jako wsparcie dla ubogich. Torby z produktami można zostawić w koszu przy chrzcielnicy lub zakrystii.
 1. Dziś, po każdej Mszy św., parafialne Ognisko Misyjne wraz z Opiekunami zaprasza na mini kiermasz własnoręcznie wykonanych, pięknych ozdób choinkowych i świątecznych. Ozdoby i cena za nie, są na stoliku za ławkami, a dochód przeznaczony    na budowę konfesjonału dla słabo słyszących.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
  – wtorek: wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego
  – środa: wspom. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów i organistów,
  – piątek: wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i męczenników wietnamskich.
  Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia i tym, którzy obchodzą jubileusze życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Sołtys Zawierzbia zaprasza 24 listopada (piątek), o godz. 18.00, na Zebranie Wiejskie w świetlicy żłobka na Zawierzbiu.
 1. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą przed adwentem. To symboliczne zakończenie roku liturgicznego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę świętą o 11.30, którą poprzedzi uroczysta procesja dzieci z proporcami, ku czci Chrystusa Króla. Prosimy dzieci po przyniesienie własnoręcznie wykonanych proporców. Będzie też można takie proporce otrzymać, za dowolną ofiarą, przed Mszą świętą.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie Siostry Służebniczki, które uczestnicząc w liturgii, przybliżą nam postać Założyciela oraz charyzmat Zgromadzenia. Siostry zwrócą się z prośbą o finansowe wsparcie budowanego w Żabnie domu zakonnego z funkcją opiekuńczo-leczniczą, zarówno dla sióstr, jak i osób świeckich. Po każdej Mszy św., będzie można uczcić relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego i wesprzeć dzieło Sióstr ofiarą do puszek.
 1. Młodych i tych, którzy czują się młodo, zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 20.00, do naszego kościoła, na Mszę św. w intencji młodych. Modlitwie będzie przewodniczył bp Artur Ważny z Tarnowa.
 1. Także w przyszłą niedzielę – 26 listopada, o godz. 17.00 w kościele p.w. Ducha Świętego będzie Koncert Cecyliański. W programie utwory muzyki sakralnej w wykonaniu Chóru z Zawiercia, Chóru Parafii Matki Bożej Anielskiej i Orkiestry Szkoły Muzycznej w Dębicy. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.
 1. „Rodzina wobec młodego pokolenia w cyfrowym świecie” to temat sesji ewangelizacyjnej poświęconej problematyce uzależnień i zniewoleń organizowanej przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w dniu 27 listopada 2023 r. – w poniedziałek o godz. 16.00. Sesję poprowadzi Agnieszka Szymańska, psycholog i socjoterapeuta. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na wypominki za zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Modląc się na różańcu, niesiemy pomoc naszym bliskim, którzy potrzebują duchowego wsparcia, aby osiągnąć pełnię zbawienia.
 1. Rozpoczęliśmy w naszym kościele tzw. sezon grzewczy. Prosimy, aby wchodząc i wychodząc ze świątyni dokładnie zamykać drzwi.
 1. Zapraszamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” z okazji Światowego Dnia Ubogich, polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. W tygodniku „Niedziela” mamy odpowiedź na pytanie: czy Bóg mówi przez sny? oraz o uzależnieniu od smartfonów u dzieci.
  Dla dzieci są nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczka dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, będące tzw. „składką inwestycyjną”. Została zebrana kwota 16 816 zł. Dziękujemy także za wpłaty na konto i wszelkie dobro, którego doświadczamy.