1. W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata liturgia słowa stawia przed nami obraz sądu. Jezus ukazuje ostateczną perspektywę naszego życia i uświadamia nam, że najważniejsza jest miłość. „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili. Prośmy dziś o łaskę dostrzegania oblicza Chrystusa we wszystkich, zwłaszcza w tych najmniejszych i najsłabszych.
  Witamy dziś w naszej wspólnocie Siostry Służebniczki, które uczestnicząc w liturgii, przybliżą nam postać Założyciela oraz charyzmat Zgromadzenia. Po każdej Mszy św., będzie można uczcić relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego i wesprzeć ofiarą do puszek budowę w Żabnie domu zakonnego Sióstr z funkcją opiekuńczo-leczniczą, zarówno dla sióstr, jak i osób świeckich.
 1. Dzisiejsza niedziela to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Najlepsze życzenia składamy naszym lektorom, ministrantom i aspirantom, dziękując za posługę przy ołtarzu.
 1. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Po Mszy św. wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusa i Akt poświęcenia.
 2. Dziś, o godz. 20.00, do naszym kościele, Msza św. w intencji młodych. Modlitwie będzie przewodniczył bp Artur Ważny z Tarnowa.
 1. We wtorek przypada 14 rocznica święceń biskupich Bpa Andrzeja Jeża – Pasterza naszej Diecezji. Z tej racji zapraszamy na wieczorną Mszę św., aby modlić się za Bpa Andrzeja i Jego posługę pasterską.
 1. W środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, w czasie której przybliżona zostanie historia i moc Cudownego Medalika.
 1. W czwartek przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła – pierwszego ucznia powołanego przez Jezusa, brata św. Piotra. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask od Boga i opieki świętego patrona.
 1. Do piątku, codziennie o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną, modlimy się na różańcu za naszych bliskich polecanych w wypominkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. W tym tygodniu przypadają: Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. Kancelaria w I-wszy Piątek będzie nieczynna. Dodatkowa Msza święta w piątek o godz. 7.00.  Do chorych z posługą udamy się: Ks. Mariusz w piątek o godz. 11.30, Ks. Proboszcz w piątek o godz. 8.30, Ks. Maciej w sobotę o godz. 8.30, a Ks. Szczepan w środę od godz. 15.00.
  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 17.00 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. Ponieważ nie ma zgłoszonych dzieci do chrztu św., nie będzie mszy św. chrzcielnej o godz. 12.30.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim – paniom z Caritas i tym, którzy włączyli się, w ubiegłą niedzielę, w akcję pomocy ubogim przez nabycie chlebka miłosierdzia. Od przyszłej niedzieli będą już rozprowadzane świece wigilijne.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym, co różni Kościoły katolicki i prawosławny oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia. W tygodniku „Niedziela” mamy artykuły o osobach trans w Kościele i o religijnej wizji końca świata.
  Dla dzieci polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i za wpłaty na konto.
 1. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Jerzy Rosiński z ul. Słonecznej, którego pogrzeb będzie we wtorek. Prośmy dla niego i dla zmarłych wypominanych w naszym kościele, o Niebo: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.