1. Obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Bóg Ojciec wtedy ogłosił, że Jezus jest Jego umiłowanym Synem. Dziękujmy dziś Bogu za nasz chrzest. Zostaliśmy wtedy napełnieni Duchem Świętym i staliśmy się dziećmi Bożymi. Jako dzieci Boga z wiarą w Jego Miłość powierzajmy Mu nasze codzienne radości i trudne sytuacje.
  Składka na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy w liturgii tzw. okres zwykły. Jednak zgodnie z tradycją przedłużamy śpiew kolęd i świątecznej dekoracji kościoła do  2-go lutego – do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej. To święto bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem i dlatego wydłużamy czas radości płynącej z faktu narodzin Syna Bożego.
 1. We wtorek na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Różaniec Fatimski. Będziemy wspólnie prosić Boga przez przyczynę Fatimskiej Pani o potrzebne łaski w Nowym Roku.
 1. Panowie: Kościelny i Organista dziękują wszystkim, którzy w okresie przedświątecznym zabrali z kościoła przygotowane przez nich opłatki wigilijne. Dziękują także za złożone przy tej okazji ofiary. Za ofiarodawców zamówili Msze św.: 11, 18 i 25 stycznia o godz. 18.00 oraz 1 lutego o godz. 18.00.
 1. Zapraszamy wszystkich Parafian na wieczór kolęd, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę –  29 stycznia o godz. 16.30. Poprowadzą go chórzyści naszej parafii  wraz z młodzieżą. Gorąco zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłóbku.
 1. W tym miesiącu, ze względu na wizytę duszpasterską kancelaria parafialna będzie otwarta od wtorku do soboty po Mszy świętej wieczornej. Przepraszamy za zmianę.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dołączony jest specjalny, 24-stronicowy dodatek, poświęcony w całości Benedyktowi XVI. Tygodnik „Niedziela” zawiera artykuł o sensie sakramentalnego małżeństwa i odpowiedź na pytanie czy dziadkowie mogą ochrzcić dziecko bez wiedzy rodziców.
  Są też nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” i Promyczka Dobra” adresowane do dzieci, a o zainteresowanie prosimy rodziców lub dziadków.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę – Nowy Rok i w Święto Trzech Króli oraz za wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy także za ofiary składane w czasie kolędy.