1. „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” – mówi dzisiaj w Ewangelii Jan Chrzciciel, rozpoznając w Jezusie Mesjasza – Syna Bożego. My także pragniemy rozpoznać naszego Zbawiciela, który wkracza w codzienność naszego życia. Świadomi, że tylko On jest dawcą prawdziwego pokoju i przebaczenia szukajmy spotkania z Nim we wspólnocie, w modlitwie słuchaniu słowa i łamaniu Chleba.
 1. We wtorek obchodzić będziemy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, a w środę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną do Ojca w przeddzień męki, „aby wszyscy byli jedno” i wzywa wiernych, aby modlili się o jedność chrześcijan.
 1. W sobotę przypada Dzień Babci, a w następną niedzielę Dzień Dziadka. Z wielką wdzięcznością obejmijmy ich wszystkich naszymi modlitwami, zarówno żyjących, jak i tych, którzy już odeszli do wieczności. Zapraszamy w tych dniach na Msze św., aby wspólnie modlić się za naszych Seniorów.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – wtorek: wspomnienie św. Antoniego, opata,
  – czwartek: wspomnienie św. Józefa, Sebastiana Pelczara, bpa, imieniny Ks. Mariusza,
  – sobota: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
       Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów. 
 1. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Słowa Bożego. Przypomni nam ona o znaczeniu i wartości Pisma św. dla naszego życia, i o związku miedzy słowem Bożym a liturgią.
 1. Zapraszamy wszystkich Parafian na wieczór kolęd, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę – 29 stycznia o godz. 16.30. Poprowadzą go chórzyści naszej parafii wraz z młodzieżą. Gorąco zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłóbku.
 1. Przypominamy, że w tym miesiącu, ze względu na wizytę duszpasterską kancelaria parafialna będzie otwarta od wtorku do soboty po Mszy świętej wieczornej. Przepraszamy za zmianę.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wspomnienia osobistego sekretarza Benedykta XVI o ostatnich chwilach życia papieża seniora. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie: jak się modlić, by zostać wysłuchanym.  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, za wpłaty na konto i za ofiary składane podczas kolędy.
 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Edward Susz z ul. Szkolnej. Polećmy jego dusze Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.

NAUCZYCIELOM, DZIECIOM I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ŻYCZYMY UDANYCH I BOGATYCH W DOBRE WYDARZENIA
FERII ZIMOWYCH.