W środę 8 czerwca bp Leszek Leszkiewicz udzielił sakramentu bierzmowania ósmoklasistom z par. Góra Motyczna oraz Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy.

Tego samego dnia dar Ducha Świętego otrzymali młodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

W homilii bp Leszkiewicz prosił młodych, by byli autentycznymi świadkami wiary. – Nie udawajcie katolików, nie pozorujcie bycia uczniami Jezusa, ale dawajcie odważne, czytelne świadectwo wiary, aby inni widzieli w was potwierdzenie, że zbawienie jest tylko w Jezusie, który najpełniej objawia nam Ojca – apelował biskup.

Zwrócił uwagę, że do bycia świadkami potrzebna jest solidna wiedza na temat wiary. – Jeśli nie będziecie wiedzieć, w Kogo wierzycie, wasza religijność stanie się jedynie folklorem, zbiorem zwyczajów, muzeum, w którym będziecie jedynie strażnikami pamiątek z przeszłości. Potrzebna jest wasza żywa relacja z Bogiem, budowana na codziennej modlitwie, przez Eucharystię i sakrament pokuty. I potrzebne jest wasze mówienie o Jezusie. Ludzie mają prawo widzieć w was Jego świadków – mówił bp Leszkiewicz.

Warto podkreślić, że w obu dębickich parafiach młodzi przygotowywali się do sakramentu bierzmowania przy pomocy programu „Młodzi na progu”. Przeżyli też rekolekcje według tego programu przed przyjęciem sakramentu. 

ŹRÓDŁO: Tarnowski GOŚĆ NIEDZIELNY

Zdjęcia Redakcji

xpt

Zdjęcia fot. D.L.: