1. Dzisiaj w sposób szczególny zatrzymujemy się nad jedną z największych tajemnic naszej wiary, jaką jest prawda, że nasz Bóg jest jeden, ale w trzech Osobach. Oddajemy cześć Bogu Ojcu za cud stworzenia, Synowi Bożemu za dar odkupienia i Duchowi Świętemu za łaskę uświęcenia.  Prośmy więc Boga, aby napełnił nasze serca swoim Świętym Duchem, który prowadzi nas do całej prawdy.
 • Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i  Komunii św. wielkanocnej.
 • Uroczystość odpustowa w parafii w Żyrakowie.

 

 1. Młodzież z Grupy Młodzieżowej zaprasza dziś po Mszach św. na kiermasz z domowym ciastem. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyposażenie sali spotkań.

 

 1. W poniedziałek, z racji 13-tego dnia miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na różaniec fatimski połączony z procesją wokół kościoła. Prosimy Rycerstwo Niepokalanej o przystrojenie Figury Fatimskiej. Prosimy też o przyniesienie lampionów.

 

 1. W środę przypada 10 rocznica objęcia diecezji przez Biskupa Andrzeja Jeża. Zachęcamy do modlitwy za naszego Pasterza i zapraszamy na Mszę św. wieczorną, w czasie której będziemy modlić się w tej intencji.

 

 1. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zwana potocznie Bożym Ciałem. Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu obchodzimy w Wielki Czwartek, ale od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować. Msze św. w Boże Ciało będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, wieczorem o godz. 18.00. O godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory eucharystyczne.
 • To święto Eucharystii, dlatego postarajmy się przystąpić wcześniej do spowiedzi.
 • Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy z uroczystą procesją Eucharystyczną. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty i dzieci w strojach komunijnych. Trasa procesji będzie ulicami Piłsudskiego, Witosa i 3 Maja. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy we wtorek po Mszy św. wieczornej na spotkanie mieszkańców ul. Sikorskiego: ołtarz I, mieszkańcy bloków 1,2 i 4 – koordynuje Ks. Piotr. Ołtarz II: mieszk. bloków 3, 5 i 6 – koordynuje Ks. Proboszcz. Ołtarz III: mieszk. bloków 7, 8, 12 – koordynuje Ks. Mariusz. Ołtarz IV: mieszk. bloków: 10, 14, 16 – koordynuje Ks. Szczepan. Mieszkańców rejonów prosimy o kontakt z poszczególnymi księżmi.
 • Prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań wzdłuż trasy procesji, a właścicieli samochodów o nie parkowanie samochodów w czwartek w miejscu procesji, aby nie utrudniać przejścia uczestnikom procesji.

 

 1. Od uroczystości czwartkowej przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Codziennie do przyszłego czwartku będziemy oddawać chwałę i dziękować Panu Jezusowi za obecność wśród nas. Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o g. 18.00.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej i procesji, zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

 1. W uroczystość Bożego Ciała o godz. 20.00 na Placu Solidarności odbędzie się „Dębicki Wieczór Uwielbienia” – koncert połączony z rozważaniem Słowa Bożego. Zapraszamy, aby wielbić Boga śpiewem i publicznym wyznaniem wiary.

 

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera; we wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię.

 

 1. W przyszłą niedzielę – 19 czerwca na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy świętować jubileusz 25 lat Kapłaństwa naszego rodaka – Ks. dra hab. Grzegorza Barana. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Diecezjalne Święto Rodziny, które jest dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę. Centralne obchody Święta Rodziny będą w Starym Sączu. O godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Biskupa Andrzeja Jeża. Będzie ona transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

 

 1. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd do sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie. Wyjazd 18 czerwca w sobotę o g. 13.00 z Placu Solidarności. Szczegóły i zapisy u P. Julii (tel. 510 556 1070).

 

 1. Zapraszamy na 85 Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się 2 lipca 2022. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Ruch „Światło- Życie” zaprasza uczniów klas 3-8 i szkól ponadpodstawowych na wakacyjne oazy dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na stronie http://www.tarnow-oaza.pl/. Zapisy do 19 czerwca br.

 

 1. Siostry Służebniczki zapraszają w sobotę 25 czerwca 2022 r. na Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne Czcicieli Bł. Edmunda Bojanowskiego na Jasnej Górze. Transmisja będzie w Telewizji TRWAM, a szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o beatyfikowanych we Wrocławiu siostrach ze Zgromadzenia Św. Elżbiety, zamordowanych przez sowieckich żołdaków. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedzi na pytania jaki sens mają procesje Bożego Ciała i dlaczego idziemy w procesji eucharystycznej?
 • Dla dzieci są bardzo dobre numery „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczka Dobra”.
 • Polecamy także „Gość Extra” w cenie 12 zł., poświęcony Eucharystii, a  w nim o najbardziej znanych cudach eucharystycznych, o świętych, którzy miesiącami żyli, karmiąc się wyłącznie Komunią Świętą i o adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie..

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy zwłaszcza rodzinom z ul. Chłodniczej i z Zawierzbia za hojne ofiary na nowy wyświetlacz pieśni. Jest szansa, że zostanie on zamontowany jeszcze w tym miesiącu.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Józef Jędrzejczyk z ul. Sikorskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.
 • 8 czerwca 2022 roku, w wieku 55 lat, w 28 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Wacław Patera, który był wikariuszem w naszej Parafii w latach 1997 – 2000. Msza święta pogrzebowa w kościele parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu               w poniedziałek 13 czerwca o godz. 15.00.