1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Najlepsze życzenia składamy naszym lektorom, ministrantom i aspirantom, Dziękujemy za posługę przy ołtarzu i liczymy, że z łaską Jezusa będzie Was coraz więcej. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Po Mszy św. wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusa i Akt poświęcenia. Dzisiejsza  niedziela jest też Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o trwającym V Synodzie naszej Diecezji.

 

 1. W środę o godz. 12.00 zapraszamy do naszej świątyni na Mszę św. w intencji Jubilatów, którzy 50 lat temu zawarli związek małżeński.

 

 1. W czwartek przypada 10 rocznica święceń biskupich Bpa Andrzeja Jeża – Pasterza naszej Diecezji. Z tej racji zapraszamy na wieczorną Mszę św., aby modlić się za Bpa Andrzeja i Jego posługę pasterską.

 

 1. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, a po Mszy św. wieczornej  zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową, w czasie której modlić się będziemy o dobre przeżycie Adwentu.

 

 1. W sobotę przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła – pierwszego ucznia powołanego przez Jezusa, brata św. Piotra. Wszystkim solenizantom, a wśród nich Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Surowcowi, życzymy wielu łask od Boga, opieki świętego patrona i duchowych inspiracji płynących ze spotykania się z Bogiem i drugim człowiekiem.

 

 1. W najbliższych dniach nasze rodziny, z opłatkami i życzeniami świątecznymi, odwiedzą p. Kościelny i p. Organista. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie i informujemy, że Parafia nie posyła z opłatkami żadną inną osobę.

 

 1. Jeszcze tydzień codziennie przed Mszą św. wieczorną modlimy się na różańcu za naszych bliskich polecanych w wypominkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.

 

 1. Próba chóru będzie dopiero w przyszłą niedziele o godz. 16.45 w kościele.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ubiegłą niedzielę w akcję pomocy ubogim przez nabycie chlebka miłosierdzia.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kalendarz ścienny na rok 2020 ze zdjęciami św. Jana Pawła II z pielgrzymek do Ojczyzny. Ponadto artykuły o prawdopodobnie najstarszym sanktuarium maryjnym w Europie i o tym, czy w Polsce jest przestrzegana wolność religijna. Jest też nowy numer „Małego Gościa’, a w nim piękny lampion roratni do samodzielnego złożenia.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę.