1. „Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił” – woła prorok Izajasz. Czas adwentu, który rozpoczynamy to radosne i pełne tęsknoty oczekiwanie na przyjście Boga. Pan chce usunąć z naszych dróg to wszystko, co przeszkadza w objawieniu się Jego miłości. Niech ten szczególny czas pomoże nam odrzucić wszystko, co sprzeciwia się sprawiedliwości i sprawi, byśmy byli zdolni rozpoznać przyjście Zbawiciela.
 1. Dzisiaj, po każdej Mszy św. uroczyście poświęcamy opłatki wigilijne. Będą one złożone na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania. Prosimy, aby je zabrać wychodząc z kościoła.
  Ofiary składane przy tej okazji do skrzynki, są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Pana Kościelnego i Organisty w naszej Parafii. Prosimy też, aby nie kupować opłatków     w sklepach, ale wziąć z kościoła te poświęcone.
 1. We wtorek na godz. 18.40 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami.
 1. W środę wspomnienie św. Mikołaja biskupa. Dzieci zapraszamy napotkanie ze świętym Mikołajem po Mszy świętej wieczornej.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek miesiąca grudnia. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 1. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, a po południu o 16.00 i 18.00.
  O godz. 11.00 Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Mszę świętą, a po niej na „Godzinę Łaski dla świata”. 8 grudnia 1947 roku w bazylice w Montichiari – niewielkim miasteczku u podnóża Alp we Włoszech – Maryja wypowiedziała następujące słowa: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia to święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej i Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – środa: wspomnienie św. Mikołaja, bpa – pamiętajmy o  wzajemnej dobroci!!!,
  – czwartek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa,
  – piątek: uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  Wszystkim Solenizantom, a także obchodzącym jubileusze i rocznice, życzymy błogosławieństwa i wielu łask od Boga oraz opieki świętych patronów.
 1. Przyszła niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek w tym dniu będzie na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 1. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowanych codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami, które symbolizują oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Przed Mszą św. śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 1. Zachęcamy do włączenia się w coroczną akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. W przyszłą niedzielę panie z Caritas będą rozprowadzać świece wigilijne. Cena świec to 9 i 24 zł., a ofiary są naszym wsparciem dla ubogich dzieci.
 1. Siostry Służebniczki dziękują za dar wspólnej modlitwy, dobroć serca i za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę w kwocie 9 736,80 zł i 5 euro, które wspomogą budowę domu zakonnego w Żabnie z funkcją opiekuńczo-leczniczą. Swoją wdzięczność Siostry wyrażają szczególnie przez dar codziennej modlitwy za Naszą Parafię.
 1. Ognisko Misyjne wraz z Opiekunami zaprasza na minikiermasz własnoręcznie wykonanych, pięknych ozdób choinkowych i świątecznych. Ozdoby i cena za nie, są na stoliku za ławkami. Dochód przeznaczony na budowę konfesjonału dla słabo słyszących.
 1. Rozpoczęliśmy w naszym kościele tzw. sezon grzewczy. Prosimy aby wychodząc ze świątyni dokładnie zamykać drzwi. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy cykl adwentowy, który zachęca czytelników, by razem ze św. Franciszkiem budować w sercach „Stajenkę” gotową na przyjście nadchodzącego Pana. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytania co znaczy pojęcie „dobry człowiek i w jakim celu Bóg dokonał cudu Niepokalanego Poczęcia Maryi.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne i za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy.
 2. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Tomasz Malina z ul. Sikorskiego. Polećmy go i zmarłych wypominanych w naszym kościele Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.