1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości – Świąt Paschalnych. Wielki Post trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.

2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w naszej parafii praktykę duszpasterską diakon Przemysław Lis, alumn VI roku naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Praktyka potrwa do 27 kwietnia br. Taka praktyka jest ostatnim etapem w przygotowaniu do święceń i posługi kapłańskiej. Otoczmy naszego diakona modlitwą i życzliwością.

3. Rozpoczynamy dziś cykl niedzielnych nabożeństw zwanych Gorzkie Żale. Zapraszamy we wszystkie niedziele wielkopostne o godz. 17.00 na wspólne rozważnie męki pańskiej. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dorosłych zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na godz. 17.00, a młodzież na godz. 20.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00.

4. W środę przypada liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

5. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek i Piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Proboszcz i Ks. Szczepan w piątek. Ks. Mariusz i Ks. Piotr w sobotę rano.

6. Przyszła niedziela będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami – Ad gentes. Naszą modlitwą otoczymy dzieło misyjne Kościoła, a po Mszy św. będziemy mogli to dzieło wesprzeć materialnie w ramach wielkopostnej jałmużny.

7. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 5 zapraszają przedszkolaków wraz z rodzicami lub opiekunami na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 7 marca (sobota) w godzinach 9.00 – 13.00. W programie zapisy do szkoły oraz wiele atrakcji dla dzieci. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy przy ul. Matejki zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 5 marca (czwartek) w godzinach 11.40 – 14.00. Szczegóły w gablocie.

9. Polecamy książkę naszego rodaka, Ks. Adama Bezaka pt. „Czekając na słońce”, w której opisuje przygody podczas wyjazdu z młodzieżą na Ukrainę. Autor nie wyznaczył ceny – za książkę można złożyć dowolną ofiarę.

10. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o metodach pokonywania pokus i magnes z myślami kard. Wyszyńskiego na każdy tydzień Wielkiego Postu. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie o sens pokuty oraz artykuł o kapelanach Żołnierzy Wyklętych.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

12. Komunikat Ministerstwa Zdrowia dot. koronawirusa. Dokument można pobrać/zobaczyć poniżej: