1. Wielki Post to czas postanowień, umartwienia i pracy nad sobą. Nabiera to właściwego sensu, kiedy jest motywowane pragnieniem pogłębienia swoich więzi z Bogiem. Do tego zaś potrzebne jest pełne zawierzenie Bogu, jak Abraham.

2. Dziś obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkie Kobiety otaczamy modlitwą i składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych łask Bożych i opieki najwspanialszej Kobiety – Maryi.

3. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Ad gentes i jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Naszą modlitwą otoczmy dzieło misyjne Kościoła, a po Mszy św. będziemy mogli to dzieło wesprzeć materialnie w ramach wielkopostnej jałmużny. Młodzież będzie zbierać ofiary do skarbonek przy wyjściu z kościoła.

4. Przypominamy o nabożeństwach wiekopostnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00, a droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 20.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami.

6. W piątek młodzież klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania. Szafarzem będzie pochodzący z nasze Diecezji były nuncjusz apostolski Abp Henryk Nowacki. Kandydaci do Sakramentu Dojrzałości są po rekolekcjach, które odbyli w miniony weekend, a do samej ceremonii przygotują się przez triduum, na które zapraszamy także rodziców kandydatów i świadków. W środę próba i możliwość spowiedzi od godz. 18.00, a w czwartek będzie okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

7. W piątek zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową o godz. 17.00. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 20.00. Różaniec fatimski, z racji 13-tego dnia miesiąca po Mszy św. połączonej z udzieleniem sakramentu bierzmowania, poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej. W piątek przypada siódma rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w modlitwie o następcy św. Piotra.

8. W przyszłą niedzielę Parafialny Oddział Caritas i nasza młodzież po Mszach świętych rozprowadzać będzie baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne.

9. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 20 marca (piątek) o godzinie 8.30 i 11.00. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną „Ekonomika”.

10. Kursy przedmałżeńskie w parafiach Dębicy i okolicznych od bieżącego roku będą mieć formę trzydniowych rekolekcji dla narzeczonych. Będzie to jeden weekend – od piątku (godz. 17.00), przez całą sobotę (z przerwą na obiad) i w niedzielę do godz. 14.00. W kursie biorą udział pary narzeczonych. Najbliższy kurs będzie w Parafii św. Jadwigi w ostatni weekend marca (27-29 marca). Zgłoszenia telefonicznie lub osobiste w kancelarii Parafii św. Jadwigi.

11. Dziękujemy naszemu parafianinowi, p. Jakubowi za nieodpłatne wyremontowanie zewnętrznego nagłośnienia naszego kościoła. Głośniki na zewnątrz były już przez czynniki atmosferyczne mocno zniszczone, a część po prostu nie działała. Teraz, dzięki pracy p. Jakuba są wszystkie sprawne i wyglądają jak nowe. Bóg zapłać
za tę bezinteresowną pracę.

12. Raz jeszcze polecamy książkę naszego rodaka, Ks. Adama Bezaka pt. „Czekając na słońce”. Autor nie wyznaczył ceny – za książkę można złożyć dowolną ofiarę. Może to być wielkopostna jałmużna.

13. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę ze skazaną na śmierć i uwolnioną po 10 latach z islamskiego więzienia Asią Bibi oraz artykuły o sile matczynej modlitwy i niezwykłym muzeum, w którym można „dotknąć” papieża Jana Pawła II. W tygodniku „Niedziela” polecamy zwłaszcza artykuł „Od epidemii wybaw nas Panie” – o tym, kto zyskuje, a kto traci na panice wywołanej koronawirusem i jak powinien zachować się człowiek wierzący w czasach zarazy.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i dzisiejsze, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

15. W ubiegłym tygodniu odeszły do Domu Pana śp. Stanisława Joniec z Zawierzbia i śp. Julianna Derylak z ul. Kościuszki. Polećmy ich duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.