1. Dziś mówi nam Pan, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości, i to miłości nawet nieprzyjaciół. Chrześcijaninem jest ten, kto potrafi miłować wszystkich, nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa daje nam tę niepojętą dla świata moc miłowania nieprzyjaciół. Przeżywając kolejną niedzielę synodalną jesteśmy zaproszeni do modlitwy za nasze diecezjalne i parafialne media, które propagują dobro i prawdę. Zechciejmy odkryć ich różnorodność i korzystać z pracy ludzi, którzy w gąszczu informacji pragną nam wskazać to co dobre, wartościowe i służy rozwijaniu naszej wiary.

2. Rozpoczynamy dziś czterdziestogodzinne nabożeństwo. Ma ono bardzo bogatą historię, symbolikę i tradycję. Nawiązuje do przebywania w grobie Jezusa przez 40 godzin. Nabożeństwo czterdziestogodzinne stanowi tradycyjnie przygotowanie do Wielkiego Postu i dlatego organizowane jest przez kolejne trzy dni przed Środą Popielcową. Dołóżmy starań, aby był to dla nas czas rozmodlenia, wyciszenia i adoracji Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
Program nabożeństwa w naszej Parafii:
NIEDZIELA – 23 lutego 2020 r.
15.00 – 16.00 Godzina Miłosierdzia – Rycerstwo Niepokalanej
16.00 – 16.45 Grupa młodzieżowa
16.45 – 17.30 Róże Różańcowe
17.30 Nieszpory
PONIEDZIAŁEK – 24 lutego 2020 r.
16.00 – 16.45 Róże Różańcowe
16.45 – 17.30 Mieszkańcy Zawierzbia
17.30 Nieszpory
WTOREK – 25 lutego 2020 r.
16.00 – 16.45 Grupa misyjna, DSM
16.45 – 17.30 Mieszkańcy Osiedla Słonecznego
17.30 Nieszpory
Przypominamy, że za adorację Najświętszego Sakramentu przynajmniej przez pół godziny Kościół udziela odpustu zupełnego.

3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z posypaniem naszych głów popiołem, co symbolizuje gotowość do pokuty i pełnienia dzieł miłosierdzia, będą o godz. 7.00 i 9.00 przed południem i po południu o 16.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.

4. Przypominamy, że Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego – obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do sytości. Post ten obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia. Natomiast wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa i jego przetworów.

5. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wyjątkowych rozważaniach wielkopostnych o charakterze adoracyjnym, polegających na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu. Dorosłych zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na godz. 17.00, a młodzież na godz. 19.00. Ta pierwsza będzie wyjątkowo prowadzona przez nasz Chór parafialny. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w sobotę o godz. 10.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podobnie jak różaniec, jest gorąco zalecane przez Kościół. Wraz z pobożnym odprawieniem Drogi Krzyżowej (samemu lub wspólnie) wiąże się możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

6. W przyszłą niedzielę – pierwszą Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali. Zapraszamy wszystkich czcicieli męki Pańskiej na godz. 17.00.

7. W czasie Wielkiego Postu przed Mszą św. o godz. 7.00 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej, a przed nabożeństwami Drogi Krzyżowej w piątki i Gorzkich zali w niedzielę P. Organista zaprasza na dziesięciominutową naukę pieśni wielkopostnych.

8. W dniu jutrzejszym organizowany jest dla naszych ministrantów i lektorów oraz Dziewczęcej Służby Maryjnej, wyjazd do Mielca. Zbiórka na parkingu obok kościoła o godz. 15.30.

9. W piątek o godz. 16.00 rozpoczną się w Gosławicach rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. W rekolekcjach weźmie udział 92 osoby, a poprowadzi je Ks. Piotr wraz z animatorami z grupy młodzieżowej. Módlmy się za młodych, aby odpowiedzialnie wykorzystali ten szczególny czas ćwiczeń duchowych.

10. Przewodniczący Rady Osiedla nr 9 „SŁONECZNE” zaprasza mieszkańców w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godz. od 17.00 do 18.00 na spotkania w siedzibie Rady Osiedla przy ul Brzegowej 42 (dawna biblioteka). Będzie możliwość wyrażenia swoich opinii, oczekiwań i potrzeb związanych z funkcjonowaniem naszego Osiedla.

11. Od 28 lutego w kinach można oglądać piękny film „Najświętsze Serce” o objawieniach, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque i o obietnicach złożonych przez Pana Jezusa tym, którzy czcić będą Jego Serce. Nasza Ojczyzna została oddana Sercu Jezusowemu 100 lat temu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Zapraszamy,
by wybrać się do kina. Szczegóły na plakacie w gablocie.

12. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuły o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji. W tygodniku „Niedziela” tematem numeru jest reportaż o uwolnionych z uzależnień, a także wskazania jak owocnie przeżyć wielkopostny czas.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które zostały przekazane na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

14. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Stanisław Wiśniowski z Zawierzbia. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.