1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Liturgia w tym świętym czasie przebaczenia i łaski wskazuje nam na krzyż – znak zwycięstwa nad złem. Jezus kuszony na pustyni przez szatana, sprzeciwia się wszelkim jego podszeptom, wskazując nam walkę duchową jako drogę ku prawdziwej wolności. Przylgnijmy do naszego Pana i Zbawiciela, bo On ma moc oddalić wszelkie zło i zamęt z naszego życia oraz nieszczęście wojny.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w naszej parafii praktykę duszpasterską diakon Filip Ciura, alumn VI roku naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Praktyka potrwa do 18 kwietnia br. Taka praktyka jest ostatnim etapem w przygotowaniu do święceń i posługi kapłańskiej. Otoczmy diakona Filipa modlitwą i życzliwością.

 

 1. Wczoraj nasi lektorzy zdobyli puchar mistrzów dekanatu w piłce nożnej halowej i awansowali do rozgrywek rejonowych. Informujemy o tym, z tym większą radością,       że jest to pierwsze tego typu osiągniecie w historii naszej Parafii.

 

 1. Rozpoczynamy dziś cykl niedzielnych nabożeństw zwanych Gorzkie Żale. Zapraszamy we wszystkie niedziele wielkopostne o godz. 17.00 na wspólne rozważnie Męki Pańskiej.
 • Zapraszamy także do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dorosłych zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na godz. 17.00, a młodzież na godz. 19.00.  W tym nabożeństwie biorą udział kandydaci do sakramentu bierzmowania, czyli uczniowie klas VII i VIII. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00. 

 

 1. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.

 

 1. We wtorek obchodzimy Dzień Kobiet. W intencji wszystkich Kobiet będziemy modlić się w tym dniu szczególnie na Mszy św. wieczornej, a już dziś drogim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 • W Dzień Kobiet zapraszamy o godz. 19.30 na modlitwę o pokój na Ukrainie, w Polsce    i na świecie oraz za kobiety ukraińskie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Młodzież naszej parafii zaprasza w sobotę – 12 marca o godz. 20.00 na „Różaniec w intencji pokoju” na Ukrainie i całym świecie. Modlitwę poprzedzi świadectwo uchodźcy wojennego z Ukrainy.  Będzie też możliwość materialnego wsparcia uchodźców

 

 1. Przyszła niedziela będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Naszą modlitwą otoczymy dzieło misyjne Kościoła. Zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes będzie w niedzielę 20 marca.

 

 1. W przyszłą niedzielę Panie z Parafialnego Oddziału Caritas, po Mszach świętych, rozprowadzać będzie baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne.

 

 1. Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00, zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po niej spotkanie zelatorów Róż Różańcowych.

 

 1. Przyszła niedziela to 13-ty dzień miesiąca, Zapraszamy o godz. 16.15 na różaniec fatimski, które poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.

 

 1. Za tydzień, w niedzielę, przyjadą do naszej Parafii Mona i Daniel – chrześcijanie z Betlejem. Będzie można u nich nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej i tym samym pomóc chrześcijanom tam mieszkającym.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy cykl wielkopostny pod hasłem „Droga do wolności” oraz artykuły o inwazji Rosji na Ukrainę, historie uchodźców i udzielanej im w naszym kraju pomocy. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy dodatek „Uwierz w cuda”, a także przeczytamy o tym, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie.
 • Dla dzieci polecamy nowe, bardzo ciekawe, numery „Małego Gościa Niedzielnego” i Promyczka Dobra”. Prosimy o zainteresowanie rodziców.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz w Środę Popielcową, a także za bardzo hojną zbiórkę do puszek przeznaczona na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie. Składka w przyszłą niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

 1. W ostatnim czasie odeszli do Domu Pana śp. Danuta Zawojowska z ul. Słonecznej, śp. Stanisław Baryłecki z ul. Sportowej i sp. Antoni Małozięć z ul. Słonecznej. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Dk. Filip Ciura – nasz praktykant