1. Razem z Chrystusem jesteśmy zaproszeni do wyjścia na pustynię, by przez udział w wielkopostnych zmaganiach otworzyć drzwi naszego serca na uzdrawiającą moc Boga. Krępują nas słabość i grzech, ale Chrystus obecny w słowie i sakramentach utwierdza nasze kroki na drodze wyrzeczeń i chce prowadzić do pełni życia. Prośmy o owocne przeżycie rozpoczętego czasu Wielkiego Postu.
  Po Mszy św. zbiórka do puszek ofiar, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
  Wychodząc z kościoła można zabrać z koszyka na ławce z gazetami kartkę z propozycją wielkopostnych postanowień na każdy dzień Wielkiego Postu.
 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w naszej parafii praktykę duszpasterską diakon Gabriel Matras, alumn VI roku naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Praktyka potrwa do 10 kwietnia br. Taka praktyka jest ostatnim etapem w przygotowaniu do święceń i posługi kapłańskiej. Otoczmy diakona Gabriela modlitwą i życzliwością.
 1. Rozpoczynamy dziś cykl niedzielnych nabożeństw zwanych Gorzkie Żale. Zapraszamy we wszystkie niedziele wielkopostne o godz. 17.00 na wspólne rozważnie męki pańskiej. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dorosłych zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na godz. 17.00, a młodzież na godz. 20.00.  Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00.
 1. Jutro (poniedziałek) na godz. 17.30 zapraszamy chłopców z klas trzecich, oraz starszych, którzy w przyszłości chcieliby zostać ministrantami. Zbiórka chętnych w kościele.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Rano zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 7.00. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Proboszcz i Ks. Mariusz w piątek, Ks. Szczepan i Ks. Maciej w sobotę.
  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a wspólną modlitwę o godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
 1. W sobotę przypada liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask od Boga i opieki świętego patrona.
 1. W sobotę, od godz. 11.00 do 12.00, w budynku katechetycznym, będzie można przymierzyć i zakupić stroje pierwszokomunijne, a także wszystkie dodatki. Zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne z naszych szkół, a także wszystkich, którzy chcą kupić taki strój dla swojego dziecka.
 1. Przyszła niedziela będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Naszą modlitwą otoczymy dzieło misyjne Kościoła. W tym dniu kazanie wygłosi Ojciec misjonarz ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Będzie można nabyć oryginalne pamiątki misyjne, a zbiórka do puszek będzie na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 1. W przyszłą niedzielę Panie z Parafialnego Oddziału Caritas, po Mszach świętych, rozprowadzać będą baranki i paschaliki wielkanocne.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w drugą edycję akcji PACZKA DLA UKRAINY. Dziękujemy tym, którzy zakupili potrzebne produkty i je dostarczyli do parafialnego punktu Caritas. Można jeszcze przez najbliższe cztery dni przynieść produkty, niekoniecznie wszystkie z listy.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego poświęconego uczynkom miłosierdzia. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy podpowiedź jak dobrze przeżyć Wielki Post oraz posumowanie rocznej pomocy ogarniętej wojną Ukrainie.
  Polecamy także książkę „Wszystko o męce i śmierci Chrystusa Pana”, w cenie 10 zł, która w przystępny sposób przybliża ostatnie dni życia Pana Jezusa, Jego mękę i ukrzyżowanie.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które zostały przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchownego w Tarnowie, w którym do kapłaństwa przygotowują się nasi alumni. Dziękujemy także za wpłaty na konto.
 1. W ostatnim tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Maria Buczyńska z ul. Witosa, której pogrzeb był wczoraj w Żyrakowie. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.