1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera swoich uczniów na Górę Przemienienia, aby ukazać im swoje Bóstwo. Zanim wezmą udział w dramacie męki i śmierci swego mistrza, otrzymują łaskę ujrzenia chwały Chrystusa. My także możemy doświadczyć przemieniającej mocy Boga na drodze wielkopostnych wyrzeczeń. Prośmy dziś, aby trudy i przeciwności znoszone dla Ewangelii owocnie przygotowały nas na spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem.
  Gościmy dziś Ojca Adama – misjonarza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który wygłosi do nas kazanie. Będzie można nabyć oryginalne pamiątki i książki misyjne. 
 1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Ad gentes i jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Naszą modlitwą otoczmy dzieło misyjne Kościoła, a po Mszy św. będziemy mogli to dzieło wesprzeć materialnie w ramach wielkopostnej jałmużny.
 1. Przypominamy o nabożeństwach wiekopostnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00, a Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 20.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00.  Serdecznie zapraszamy.
 1. Jutro, w poniedziałek, na godz. 17.30 zapraszamy raz jeszcze chłopców z klas trzecich, oraz starszych, którzy w przyszłości chcieliby zostać ministrantami. Zbiórka w kościele.
 1. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami.
 1. W środę – 8 marca, w Dzień Kobiet, zapraszamy na nowennę i Mszę świętą wieczorną, aby, za przyczyną Maryi – Matki Pomocy Nieustającej, wspólnie modlić się za wszystkie Kobiety.
 1. Dzisiaj i w pozostałe niedziele Wielkiego Postu Parafialny Oddział Caritas, po Mszach świętych, rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Małe baranki są po 8 zł, a większe po 15 zł. Paschaliki są po 8 zł i  po 15 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne. Dzieci otrzymały wczoraj „skarbonki wielkopostne”, w których przez Wielki Post gromadzą drobne oszczędności i w Wielki Piątek przekażą je jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.
 1. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy przy ul. Parkowej zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 7 marca – wtorek, w godz. 12.00-15.00 i informuje o zapisach dla uczniów z indywidualnymi potrzebami do przedszkola, szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
 1. Serdecznie dziękujemy Paniom z naszego Caritas, które pakowały kartony w ramach akcji PACZKA DLA UKRAINY, a także tym wszystkim, którzy zakupili potrzebne produkty.
 1. W nowym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” polecamy wyjaśnienie: czy życiowe problemy to kara za grzechy oraz kolejny odcinek cyklu o uczynkach miłosierdzia.
  W tygodniku „Niedziela” znajdziemy omówienie tajemnicy grzechu pierworodnego.
  Są także nowe miesięczniki dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie nimi rodziców.
  Polecamy także książkę „Wszystko o męce i śmierci Chrystusa Pana”, która opisuje ostatnie dni życia Pana Jezusa, Jego mękę i ukrzyżowanie.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto. Składka w przyszłą niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.
 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Józef Lach z ul. Krasińskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.