1. „Panie, daj mi tej wody….” Prośba Samarytanki wyraża pragnienie każdego z nas. Potrzebujemy wody żywej, tzn. potrzebujemy Boga. Niech spotkanie z Chrystusem przychodzącym w słowie i Sakramencie zaspokoi nasze duchowe pragnienie, abyśmy nie pragnęli niczego prócz tego, co prawdziwie Boże.
  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym roku, ze względu na to , że dzień 19 marca wypada w IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Laetare, uroczystość św. Józefa została przeniesiona na poniedziałek 20 marca. 
 1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00 na Mszę św. Po Mszy św. różaniec fatimski, połączony z nowenną do św. Józefa.
  W tym dniu przypada dziesiąta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych i zachęcamy do udziału. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 20.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00. 
 1. Dzisiaj i w pozostałe  niedziele Wielkiego Postu Parafialny Oddział Caritas, po Mszach świętych, rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Małe baranki są po 8 zł, a większe po 15 zł. Paschaliki są po 8 zł i  po 15 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne. Dzieci otrzymały tzw. „skarbonki wielkopostne”, w których przez Wielki Post gromadzą drobne oszczędności i w Wielki Piątek przekażą je jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  W sklepach na terenie naszej Parafii zostały wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystanedo przygotowania świątecznych paczek dla najuboższych. Taki kosz będzie także w naszym kościele, przy chrzcielnicy.
 1. Na stolikach za ławkami są albumy i książki, które wychodząc z kościoła można zabrać za dowolną ofiarę, która będzie wsparciem działalności parafialnego Ogniska Misyjnego.
 1. W nowym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” polecamy artykuły z okazji 10 rocznicy wyboru papież Franciszka, m. in. dlaczego ten papież jest inny niż jego poprzednicy  i co jest najważniejsze w jego pontyfikacie.
  W tygodniku „Niedziela” mamy dodatek „Poznaj siebie. Rachunek sumienia”, który jest praktyczną pomocą w przygotowaniu do spowiedzi.
  Są także miesięczniki dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. Prosimy o zainteresowanie nimi rodziców.
  Kolejny raz polecamy książkę „Wszystko o męce i śmierci Chrystusa Pana”, która opisuje ostatnie dni życia Pana Jezusa, Jego mękę i ukrzyżowanie.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy Firmie Caldo Izolacja za ofiarę na działalność naszego chóru parafialnego.